"Kavuşmak mahşere kaldı baba..."

 Yıllardır görmediği babası, buluşma noktasına metreler kala, direksiyon başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Babasının ölüm haberini alan genç kız, Facebook’ta isyan etti: “Bu yalan dünya yaramadı bize babam. Mahşere kaldı sana kavuşmak” İstan

Yaşam 24.10.2012, 09:20

 

Yıllardır görmediği babası, buluşma noktasına metreler kala, direksiyon başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Babasının ölüm haberini alan genç kız, Facebook’ta isyan etti: “Bu yalan dünya yaramadı bize babam. Mahşere kaldı sana kavuşmak”
 
İstanbul Pendik Belediyesi’nde şoför olarak çalışan 57 yaşındaki Ahmet Aygün, 15 yıl önce boşandı. Bir erkek, bir kız çocuk anneleriyle kaldı. Düzce’de yaşayan eski eş, çocuklarıyla babasını bir daha hiç görüştürmedi. Ama yıllar sonra beklenmedik bir gelişme oldu. Ahmet Aygün’ün geçtiğimiz ay Facebook’taki hesabına, Yeliz Aygün imzalı bir mesaj geldi. Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Asistanlığı Bölümü’nde okuyan genç kız, mesajında “Kusura bakmayın, ben yıllardır babamı arıyorum. Annemden ayrılmış, sizin fotoğraflarınızı gördüm. Annem bana hep ‘Sen babana benziyorsun’ diyordu. Fotoğrafınıza benzediğimi düşünüyorum. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim, bir daha sizi rahatsız etmem” yazıyordu.
 
TELEFONLA GÖRÜŞTÜLER
 
Ahmet Aygün hemen mesaj ile karşılık verdi. Kısa sürede Yeliz’in tesadüfen görüp mesaj gönderdiği kişinin gerçek babası olduğu ortaya çıktı. İkili arasında yazışmaların ardından telefon sohbetleri başladı. İki taraf da artık daha emindi. Böylelikle yılların özlemi biraz olsun dinmişti.
 
HEDİYESİNİ ALDI
 
Baba kız hafta sonu buluşmaya karar verdi. Aygün, cumartesi akşamı iş çıkışı Kocaeli’ne gidecek, Kullar Mahmut Paşa Mahallesi üzerindeki bir kafeteryada kızıyla buluşacak, 15 yıllık özlem böylece son bulacaktı. Ahmet Aygün, kızına hediye cep telefonu alarak tam da planladıkları gibi akşam saatlerinde kendisine ait otomobille yola çıktı.
 
KALBİ DAYANAMADI
 
Ancak buluşma yerine sadece metreler kala yaşadığı heyecana kalbi dayanamadı. Direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Kontrolden çıkan otomobil, başka bir otomobile çarpıp durdu. Hafif sıyrıkları olan Aygün’e olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Ardından ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Ahmet Aygün, kalp krizi geçirdi. Bir türlü kurtarılamadı. Kafeteryada babasına kavuşmayı bekleyen Yeliz’e ise acı haber tez ulaştı. Hemen hastaneye koşan genç kıza burada babasından kalan eşyalar teslim edildi. Ahmet Aygün direksiyon başında kalp krizi geçirdi, araç bu hale geldi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@