banner526

banner533

banner513

Karnından 1.5 kilo gazlı bez çıktı

Alınan bilgiye göre, Havuzlar mahallesinde yaşayan Refiye Özcan (65), bir süre önce şiddetli karın ağrısı yakınmasıyla gittiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Safra kesesinde kum olduğu belirlenen Özcan, 12 Kasım'da a

Yaşam 28.12.2008, 20:57 10.09.2018, 11:42
Karnından 1.5 kilo gazlı bez çıktı

Alınan bilgiye göre, Havuzlar mahallesinde yaşayan Refiye Özcan (65), bir süre önce şiddetli karın ağrısı yakınmasıyla gittiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Safra kesesinde kum olduğu belirlenen Özcan, 12 Kasım'da ameliyat edildikten sonra hastanede 1 hafta tedavi görüp taburcu edildi.

Aradan geçen süre ardından karnındaki şiddetli ağrıları artarak süren Refiye Özcan, daha sonra Çerkezköy'deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada karın bölgesinde yabancı bir cisim belirlenen Özcan, Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevkedildi.

Genel cerrahi uzmanı Dr. Feridun Bıkmaz tarafından ameliyata alınan Özcan'ın 12 parmak bağırsağının bulunduğu bölgeden, 98 santimetre uzunluğunda ve 1.5 kilo ağırlığında gazlı bez çıkarıldı. Gazlı bez, incelenmek üzere Çorlu Devlet Hastanesi Patoloji Servisi'ne gönderildi. Özcan ise 2 gün hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Refiye Özcan, yaptığı açıklamada, ''Rahatsızlanıp Edirne'deki hastaneye gittim. Burada safra kesesinden ameliyat oldum. Safra kesemden taş alındı. Daha sonra beni taburcu ettiler ve Çorlu'ya geldim. Burada ağrılarım dinmedi, eskisinden daha da kötü oldum'' dedi.

Çorlu ve Çerkezköy'deki özel hastanelere gittiğini ve kendisine (senin karnında yabancı cisim var) denildiğini belirten Özcan, şunları kaydetti:

''Ben de Çorlu Devlet Hastanesi'ne giderek kontrollerimi yaptırdım. Bu kontrollerde, karnımda yabancı cisim olduğu yeniden belirlendi ve bu ameliyatla alındı. Şu anda ilaç tedavim sürüyor. Eski sağlığıma kavuşacağım. Ancak üniversite doktoru ve hastanesi hakkında hukuksal mücadelemi sürdüreceğim.''

Öte yandan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde safra kesesi ameliyatını yapan Prof. Dr. İrfan Coşkun ise konuyla ilgili açıklamayı yarın yapacağını kaydetti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@