Karadenizli Polat burnu istiyor

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Mustafa Çapar, Karadeniz'de son dönemde burun estetiği ameliyatlarının arttığını, erkek hastaların genellikle ''Kurtlar Vadisi'' dizisi oyuncusu Necati Şaşmaz ile

Karadenizli Polat burnu istiyor

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Mustafa Çapar, Karadeniz'de son dönemde burun estetiği ameliyatlarının arttığını, erkek hastaların genellikle ''Kurtlar Vadisi'' dizisi oyuncusu Necati Şaşmaz ile şovmen Beyazıt Öztürk'ün, kadınların ise Hülya Avşar ile Ebru Gündeş burnuna sahip olmak istediklerini bildirdi.

Mustafa Çapar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz'de son dönemde, medyanın ve özel hastanelerin açılmasının da etkisiyle burun estetiği başta olmak üzere estetik ameliyatlarının arttığını söyledi.
Burun estetiği ameliyatlarının aslında estetikten ziyade sağlık yönünden gerekli ameliyatlar olduğunu savunan Çapar, bu hastaların yüzde 50-60'ında nefes alıp verme sorunu yaşandığını ve bu nedenle ameliyat olmanın zaman zaman zorunluluk haline geldiğini bildirdi.

-ÜNLÜ BURNU İSTİYORLAR

Mustafa Çapar, son günlerde hastaların basında gördüğü ünlülerin resmini getirerek kendi burnunun da bu insanların burnu gibi olmasını istediğini belirterek, şöyle devam etti:

''Bölgemizde son dönemde burun ameliyatlarında medyanın da etkisiyle artış oldu. Burun ameliyatı olmak isteyen erkekler, genellikle 'Kurtlar Vadisi' dizisinin Polat Alemdar karakterini canlandıran oyuncusu Necati Şaşmaz ile şovmen Beyazıt Öztürk'ün, kadınlar ise Hülya Avşar ile Ebru Gündeş burnuna sahip olmak istiyor.

Karadenizli erkeklerin ağırlıklı olarak istediği burun, Necati Şaşmaz'ın burnu. Tabi bu ünlülerin yanı sıra medyadaki popüler insanların burnuna benzer burna sahip olmak isteyen hastalarımız da oluyor.

Bazı hastalarımız, bu ünlülerin fotoğrafını getirip, 'bu burundan istiyorum' diyor ya da burnunu beğendiği bir arkadaşının yüzünü fotoğraf çekme özelliği olan cep telefonu ile çekip geliyorlar ve arkadaşının burnu gibi bir burnunun olmasını istiyor.''

-GENÇ KIZLARIN ''NEFES ALAMIYORUZ'' BAHANESİ

Eskiye göre estetik ameliyatların artmasında, ünlülerin magazin basınında yer alması ile özel hastanelerin açılmasının büyük etkisi olduğunu bildiren operatör Dr. Mustafa Çapar, ''Eskiden bölgede özel hastanelerin az olması yüzünden, estetik ameliyat olmak isteyenler diğer illerdeki özel hastanelerde ya da devlet hastanelerinde ameliyat oluyordu. Bu durumun zorluğu yüzünden eskiden bölgede estetik ameliyatlar daha azdı'' diye konuştu.

Çapar, özellikle ailesiyle hastanelerine başvuran bazı genç kızların, burun estetiği yaptırmak için ''nefes alıp verme'' sorunu olduğunu söyleyip ameliyat olmak istediklerini ifade ederek, ''Bazı hastalarımız nefes sorunu olmamasına rağmen burnunu düzeltmek istiyor. Burun ameliyatında esas amaç, nefes alıp verme sorununu ortadan kaldırmak. Sağlık açısından gerekli ya da kişinin öz benliğini artırıyorsa, burun estetiği ameliyatı olunmalı'' dedi.

-YABANCILARIN ESTETİK MERAKI

Özel hastanelerin açılmasıyla bölgede göğüs estetiği ameliyatlarının da arttığına belirten Çapar, bölgedeki yabancı kadınların göğüslerini büyütmek, Türk kadınların ise küçültmek istediğini kaydetti.

Çapar, göğüs büyütme ameliyatlarının estetik kaygıyla göğüs küçültme ameliyatlarının ise sağlık sorunları yüzünden yapıldığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler