7m


7m

hyundai

Kanatlı kedi herkesi şaşırttı

Cafer Kuhak isimli vatandaş, kapıda miyavlayan kediye ekmek verdi. Ancak bir süre sonra kedi kanatlarını açınca hayretler içinde kalan genç kediyi telefonuyla görüntüledi. Ancak gencin yanına annesi kediyi görünce çığlık attı. O sırada bağırma sesi ile ko

Yaşam 04.10.2008, 12:09
Kanatlı kedi herkesi şaşırttı
Cafer Kuhak isimli vatandaş, kapıda miyavlayan kediye ekmek verdi. Ancak bir süre sonra kedi kanatlarını açınca hayretler içinde kalan genç kediyi telefonuyla görüntüledi.

Ancak gencin yanına annesi kediyi görünce çığlık attı. O sırada bağırma sesi ile korkan kedi kayıplara karıştı.

Tunceli'de günün konusu olan kediyi bulmak için vatandaşlar her tarafı karış karış  dolaşıyor.

Kanatlı kediye koruma

Tunceli'de günün konusu olan kanatlı kedi, bir aile tarafından bulunarak koruma altına alındı.

Cafer Kuhak isimli vatandaş, kapı önünde miyavlayan kediye ekmek ve yoğurt verdiği esnada kanatlarını fark ederek, kediyi cep telefonuyla görüntüledi.

Kuhak'ın annesinin görünce çığlık atması sonucu kaçan kedi, aramalar sonucunda akşam saatlerinde Moğultay Mahallesi Oğuz Sokak'ta araçların altında saklanırken bulundu.

Yoğun ilgi ve kalabalıktan ürken kedi, isminin açıklanmasını istemeyen bir aile tarafından koruma altına alındı.

Uzman yorumu

Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi Veterineri Ali Hıdır Ertan, kedide görülen kanatların tek yumurta hücresinin gelişmemesinden kaynaklandığını belirtti.

Kanattlı kedi yapışık ikiz

Kedinin kamera ile çekilen görüntülerini izleyen Ertan, olayın bir anomali olduğunu belirterek, "Embriyonik dönemde tek yumurta hücresinin gelişmemesi, ikizlerden biri gelişirken diğerinin atrafiye uğraması sonucunda erimesi ve kalıntılarının bu hayvan üzerinde kalması sonucu oluşmuş bir olay. Ancak bu hayvanın bir üniversitede detaylı incelenmesi röntgeninin çekilmesi gerekiyor.Hayvanı bulduğumuzda üniversitelere göndereceğiz."dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@