banner536

banner526

banner533

Kamyon şoförü çocuk kaçırdı...

 ABD'nin Alabama eyaletinde psikolojik sorunları olan bir kişi, durdurduğu okul servis aracının sürücüsünü öldürdü, çocuklardan birini kaçırdı. Midland City kasabasında, komşularının “deli” diye nitelediği 65 yaşındaki Jimmy Lee Dykes'ın, bir okul servisi

Yaşam 30.01.2013, 23:31
Kamyon şoförü çocuk kaçırdı...

 ABD'nin Alabama eyaletinde psikolojik sorunları olan bir kişi, durdurduğu okul servis aracının sürücüsünü öldürdü, çocuklardan birini kaçırdı.

 Midland City kasabasında, komşularının “deli” diye nitelediği 65 yaşındaki Jimmy Lee Dykes'ın, bir okul servisini durdurarak çocuklardan birini kaçırdığı bildirildi.

Çocuğu teslim etmek istemeyen 66 yaşındaki servis şoförü Charles Albert Poland'ı öldüren Dykes'ın, daha sonra 6 yaşındaki çocukla birlikte kaçtığı belirtildi.

Polis ve diğer yetkililerin, evinin kömürlüğüne saklandığı sanılan zanlı ile temasa geçmeye çalıştığı, rehin alınan çocuğa zarar gelmemesi için operasyonun büyük dikkat ve gizlilik içinde yürütüldüğü ifade edildi.

Öte yandan yerel yetkililer, servisteki diğer çocukların, saldırı sırasında geçirdikleri travmayı atlatmalarına yardımcı olunduğunu bildirdi.

MAHKEMEYE ÇIKACAKTI

Midland City sakinlerinin aktardığına göre, eskiden kamyon şoförlüğü yapan Dykes'ın, komşusuyla daha önce ettiği bir kavgayla bağlantılı olarak bugün mahkemeye çıkması bekleniyordu.

Dykes'ın, mahallede, bir köpeği döverek öldürmek ve evinin bahçesine girmeye yeltenen çocukları öldürmekle tehdit etmek gibi pek çok olayla gündeme geldiği belirtiliyor.

Bölgede yaşayanlar, araçtaki 21 çocuğu korumak için kendini feda eden servis şoförü Poland'ın bir “kahraman” olduğunu düşünüyor.Sayfalar:


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@