İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu

Suriye'nin dün Akçakale'ye attığı bomba sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesi Suriye ile savaşa girme ihtimalini gündeme getirdi. Türkiye'nin Suriye'ye obüslerle karşılık vermesi ve Suriye ordusuna ait 34 askeri öldürmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.İşte

Yaşam 04.10.2012, 21:52
İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu

Suriye'nin dün Akçakale'ye attığı bomba sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesi Suriye ile savaşa girme ihtimalini gündeme getirdi. Türkiye'nin Suriye'ye obüslerle karşılık vermesi ve Suriye ordusuna ait 34 askeri öldürmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu...

Anadolu, Irak ve Suriye Milletleri birleşsin.Hükümet, bunun üzerine Irak'tan sonra Suriye'ye karşı da sınır ötesi harekat tezkeresi hazırladı. Hükümete sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkere, Meclis'te kapalı oturumda görüşüldü ve kabul edildi.

A haber Yayın Danışmanı Atılgan Bayar, Suriye ile savaşa girme konusunda kamuoyunu ikiye bölen bu durumu, Atatürk'ün Suriye- Filistin Milli Türk Teşkilatı ve hareket kumandanı Özdemir Bey'e yönergeyi gündeme getirerek yeni bir boyuta taşıdı. Yayınladığı baş yönergeye göre Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu, Irak ve Suriye milletlerinin birleşmesi idealini savunuyordu.

Yorumlar (1)
oktay atalı 8 yıl önce
neler diyorlar atam arkandan bir bilsen tüm kulüpler sahip çıktı adına ama bir trabzon izinden yürüdü çünki sporcunun en makbulü ahlaklısı temizi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@