banner491

İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu

Suriye'nin dün Akçakale'ye attığı bomba sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesi Suriye ile savaşa girme ihtimalini gündeme getirdi. Türkiye'nin Suriye'ye obüslerle karşılık vermesi ve Suriye ordusuna ait 34 askeri öldürmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.İşte

İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu

Suriye'nin dün Akçakale'ye attığı bomba sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesi Suriye ile savaşa girme ihtimalini gündeme getirdi. Türkiye'nin Suriye'ye obüslerle karşılık vermesi ve Suriye ordusuna ait 34 askeri öldürmesi Türkiye'nin gündemine oturdu.

İşte Atatürk'ün Suriye Vizyonu...

Anadolu, Irak ve Suriye Milletleri birleşsin.Hükümet, bunun üzerine Irak'tan sonra Suriye'ye karşı da sınır ötesi harekat tezkeresi hazırladı. Hükümete sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkere, Meclis'te kapalı oturumda görüşüldü ve kabul edildi.

A haber Yayın Danışmanı Atılgan Bayar, Suriye ile savaşa girme konusunda kamuoyunu ikiye bölen bu durumu, Atatürk'ün Suriye- Filistin Milli Türk Teşkilatı ve hareket kumandanı Özdemir Bey'e yönergeyi gündeme getirerek yeni bir boyuta taşıdı. Yayınladığı baş yönergeye göre Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu, Irak ve Suriye milletlerinin birleşmesi idealini savunuyordu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
oktay atalı
oktay atalı - 7 yıl Önce

neler diyorlar atam arkandan bir bilsen tüm kulüpler sahip çıktı adına ama bir trabzon izinden yürüdü çünki sporcunun en makbulü ahlaklısı temizi

SIRADAKİ HABER

banner441