banner556

İnternette 'Makbule' Tehlikesi

Adana'da, kandırılıp eroin bağımlısı haline getirilen 15 yaşındaki kız çocuğunun annesinin yardım feryadı.Adana'da, internette tanıştığı arkadaşının yanına kaçtıktan sonra kandırılıp eroin bağımlısı haline getirilen 15 yaşındaki kız çocuğunun annesi, "Evd

Yaşam 17.10.2012, 10:57
İnternette 'Makbule' Tehlikesi

Adana'da, kandırılıp eroin bağımlısı haline getirilen 15 yaşındaki kız çocuğunun annesinin yardım feryadı.

Adana'da, internette tanıştığı arkadaşının yanına kaçtıktan sonra kandırılıp eroin bağımlısı haline getirilen 15 yaşındaki kız çocuğunun annesi, "Evde durmak istemiyor sürekli kaçıyor, babası 13 yıl önce öldüğü için ben baş edemiyorum. Ne olur bana yardım edin" dedi.

Merkez Seyhan ilçesi Meydan Mahallesi'nde oturan S.A.(46), M.R.A. ile 25 yıl önce evlendi. Bu evlilikten 3 kız, 2 erkek 5 çocukları oldu. Baba M.R.A., 13 yıl önce bir hastalıktan hayatını kaybedince S.A. da 5 çocukla ortada kaldı.

Anne S.A. babasından kalan maaştan 250 lira aylık alarak geçinmeye ve 5 çocuğuna bakmaya başladı. Çocuklarına hem annelik hem babalık yaparak büyüten S.A. daha sonra küçük kızı Ç.A'nın (15) evden kaçmasıyla zor günler geçirmeye başladı. Ç.A, internette tanıştığı bir kız arkadaşının yanına kaçarak yanında kalmaya başladı.

Annesi sürekli kızını bulup evine getirdi, ancak son kaçtığında kızının eroin bağımlısı haline getirildiğini öğrendi. Ç.A. yaklaşık 10 gün önce evden kaçarak yine kız arkadaşının yanına gitti. Eroin bağımlısı olduğu için evde duramayan Ç.A, annesinin polise başvurmasıyla yine bulunarak ailesine teslim edildi.

S.A., küçükken çocuklara baktığını ancak büyüdükleri için özellikle Ç.A ile baş edemediğini belirterek, "Kızım internette Makbule isimli bir kızla tanışana kadar çok iyi bir insandı. Okuluna gidip geliyordu, ilköğretim 7. sınıfa gidiyor. Ancak, bu kızla tanıştıktan sonra eve gelmez oldu. Ben bulup getiriyorum o kaçıyor. Ben ona hem annelik hem babalık yaptım.

Ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Onunla baş edemiyorum. Kızımı eroine alıştırmışlar bu nedenle evde durmuyor. Kızımın gözlerimin önünde erimesini istemiyorum. Ne olur bana yardım edin. Kızımı tedavi ettirmek istiyorum. O daha 15 yaşında onun okumasını istiyorum" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@