İmamlar Namaz kıldırmayacak

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, 25 Kasım'da imamların camilere gitmeyeceğini söyledi.Türkiye Eğitim-Sen Şube Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Sergi, son 8 yıl boyunca yapılan toplu görüşmelerin ancak ikisinde uzlaşma sağlan

İmamlar Namaz kıldırmayacak

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, 25 Kasım'da imamların camilere gitmeyeceğini söyledi.

Türkiye Eğitim-Sen Şube Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Sergi, son 8 yıl boyunca yapılan toplu görüşmelerin ancak ikisinde uzlaşma sağlandığını, 6 görüşmede ise mutabakata varılmadığını kaydetti.

Sendikaların aldığı eylem kararları sonrasında, üyelerin yönetici baskısıyla karşılaştığını ileri süren Sergi, şöyle dedi:

''Sendikal kararlar doğrultusunda eyleme katılan kamu çalışanları hakkında yöneticiler disiplin uygulamaları yaptı. Yargıtay sendika üyeleri hakkında bu konuda disiplin uygulanamayacağı yönünde karar verdi. Sendikalar olarak ciddi sıkıntılarımız var. Yöneticiler, kamu çalışanlarının bazı sendikalara üye olmalarına karşı çıkıyor. Bu sosyal ve hukuk devleti anlayışıyla bağdaşmıyor. 25 Kasım'da imamlarımız da diğer kamu çalışanları gibi görevlerine gitmeyecek.''

25 Kasım'da Türkiye Kamu-Sen ve KESK üyesi memurlar bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını açıklamışlardı.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler