İlaç protokolünde son durum

Görüşmenin ardından açıklama yapan Çolak, görüşmede sorunlarını aktardıklarını ifade etti.Görüşme Bakan Akdağ'ın makamında, basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 1,5 saat sürdü.“Bakan Akdağ'ın konuyla ilgili gereken katkı ve desteği vereceğini belirttiğin

Yaşam 19.01.2009, 19:38
İlaç protokolünde son durum

Görüşmenin ardından açıklama yapan Çolak, görüşmede sorunlarını aktardıklarını ifade etti.

Görüşme Bakan Akdağ'ın makamında, basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 1,5 saat sürdü.

“Bakan Akdağ'ın konuyla ilgili gereken katkı ve desteği vereceğini belirttiğini” aktaran Çolak, “Daha fazla uzatmadan çözmemiz gerektiğini bize ifade etti. Biz de sorunun çözümünden yana olduğumuzu ve bir an önce çözülmesi noktasında bizim de hızlı hareket ettiğimizi kendisine belirttik. Sorunları anlattık” dedi.

Çolak, bir gazetecinin “Bakan Akdağ, hak verdi mi size?” şeklindeki sorusuna “Çözümlenmesini istediği yerler var. Bunlarla ilgili gerekli temasları sağlayacağını söyledi. Aslında sorunların çok büyütülmemesi gerektiğini, çünkü Türkiye'de gerçekten sağlık hizmetinin çok önemli olduğunu ve eczacılar eliyle bugüne kadar yürütüldüğünü, bugüne kadar bu konuda bir sıkıntı olmadığını ve var olan sıkıntıların da aşılması konusunda gereken tavrın kendisi tarafından gerekli yerlere iletileceğini belirtti” yanıtını verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile bugün akşam saatlerinde yapacakları görüşmeye Bakan Akdağ'ın katılıp katılmayacağı yönündeki soru üzerine de Çolak, Bakan Akdağ'ın görüşmeye katılmayacağını belirtti. Çolak, “Belki arayabilir” diye konuştu.

Çelik ile yapacakları görüşmeye Sosyal Güvenlik Kurumu yetkililerin katılıp katılmayacağı sorusuna ise Çolak, bu konuda bilgi sahibi olmadığını kaydetti.

Erdoğan Çolak, Bakan Akdağ ile görüşmesini değerlendirmesinin istenmesi üzerine de “Sağlık Bakanı ile görüşmemiz olumlu geçti” dedi.

Yorumlar (2)
MEHMET KÜÇÜK 12 yıl önce
Mevcut siyasi iktidar emekli ve calışanlara maaş vermediği gibi birde ilaç vermemeyi düşünüyor.25 yıl pirim ödeyerek emekli oldum aldığm maaş bir evin kirasını vermiyor,ilaç parasını nasıl vereceğim.Eczacıların birlikde hareket edmelerini taktirle karşılıyorum.Bölünürlerse sonucta zararı kendilerine dokunacak.sürüden ayrılanın hali bellidir.Birlikde olmanız biz emeklilerın yararına olacağını düşünüyorum.ECZACILARA SELAM OLSUN.
drina k 12 yıl önce
bie sürü doğru var ama bence bu en doğrusu. birkan emici gibi halkın parasını emen ilaç şirketleri ve onlara ın yardakçıları eczacıların şimdi mi akllıarı başlarına geldi.oturdukları yerden trilyon kazanan eczane var.birilerinin bu soyguna dur demesi gerekiyodu. onuda bu hükümet gene oy kaybını göze alarak yaptı. yarınlarımız adına borçluyuz bu kararı verenlere. özellikle sgk yı son dönem izlediği politikalardan dolayı tebrik ediyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@