Hülya'nın katili televizyonda

ADANA'da 3 yıl önce kaybolan ve geçen 9 Mart'ta bir rögar çukurunda çürümüş halde cesedi bulunan ve kimliği DNA testiyle saptanan 19 yaşındaki Hülya Davarcı'nın katil zanlısı o dönemdeki erkek arkadaşı 24 yaşındaki Erhan Duran çıktı. Bir televizyondaki ka

Hülya'nın katili televizyonda

ADANA'da 3 yıl önce kaybolan ve geçen 9 Mart'ta bir rögar çukurunda çürümüş halde cesedi bulunan ve kimliği DNA testiyle saptanan 19 yaşındaki Hülya Davarcı'nın katil zanlısı o dönemdeki erkek arkadaşı 24 yaşındaki Erhan Duran çıktı.

Bir televizyondaki kadın programına katılan Duran, çelişkili ifadeler verince, programı izleyen polislerce gözaltına alındı ve sorgusunda suçunu itiraf ettiği belirtildi.


Fotoğraf stüdyosunda çalışan Hülya Davarcı, 2 Şubat 2006 günü iş çıkışı eve dönmedi. Genç kızdan bir daha haber alınamazken, 9 Mart 2009'da Pınar Mahallesi 71154 sokaktaki bir inşaatın kanalizasyon bağlantısını yapmak üzere açılan rögar çukurunda bir ceset bulundu. Tanınmayacak halde çürümüş ve vücudunun büyük bölümünde sadece kemikler kalmış cesedin, giysi kalıntılarından bir kadına ait olduğu belirlendi. Hizbullah terör örgütünün kanlı infazları yaparken kullandığı yöntem olan 'domuzbağı' yöntemiyle el ve ayakları bağlanarak öldürülen kadının cesedinden kalan parçalar, çukurda karton kutuya konularak çıkarıldı. Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı DNA testi ve araştırma sonunda, cesedin 3 yıldır kayıp olan Hülya Davarcı'ya ait olduğu belirlendi. Aile, kendilerine teslim edilen kemik ve ceset parçalarını toprağa verdi.

TV PROGRAMINDA ÇELİŞKİLİ İFADELER

Cinayeti soruşturan polis, Davarcı'nın en son görüştüğü kişinin, erkek arkadaşı Erhan Duran olduğunu belirledi. Soruşturma sürerken, Davarcı Ailesi de, kızlarının katilinin bulunması için özel bir televizyon kanalının kadın programına katıldı. Programa, Hülya Davarcı'nın annesi Gülnar ve babası Nebi Davarcı ile genç kızın Tekirdağ'a taşınan o dönemki erkek arkadaşı Erhan Duran konuk oldu. Duran, programdaki anlatımları sırasında çelişkili ifadeler kullandı. Bu durum, aynı programı izleyen Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin de dikkatini çekti. Bunun üzerine Tekirdağ'a giden Adana Emniyet Müdürlüğü ekibi, Duran'ı gözaltına aldı.

'HAMİLEYİM' DİYİNCE BOĞMUŞ

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Erhan Duran, çapraz sorguda cinayeti kabul etti. Davarcı'yı boğarak öldürdüğünü söyleyen şüpheli, genç kızla bir yıllık arkadaşlıkları olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Hülya ile bir yıl boyunca arkadaşlık yaptık. Bu süre içinde belirli dönemlerde sorunlarımız oldu. Ancak cinayet günü sokakta dolaşırken, bana hamile olduğunu söyledi. Ben de çocuğun benden olamayacağını söyledim. Israrla çocuğun benden olduğunu söyleyince çıkan kavgada, kendimi kaybettim. En son onu boğduğumu hatırlıyorum. Daha sonra elini kolunu bağlayıp bir çukura attım. Çantasını da başka bir kuyuya attım.”

Şüphelinin gösterdiği kör kuyuda yapılan aramada Hülya Davarcı'nın çantası da bulundu. Duran, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDI

Adana'da 3 yıl önce kaybolup, 9 Mart'ta bir rögar çukurunda çürümüş cesedi bulunan ve kimliği DNA testiyle saptanan 19 yaşındaki Hülya Davarcı'nın katil şüphelisi olarak nöbetçi mahkemeye sevk edilen 24 yaşındaki Erhan Duran tutuklandı.

AİLE: BİZİM İÇİN TEK ŞÜPHELİYDİ

Adana'da erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıkan Hülya Davarcı'nın babası Nebi Davarcı, cinayet şüphelisinin yakalanıp tutuklanmasının içlerini rahatlattığını söyledi. Tek şüphelendikleri kişinin Erhan Duran olduğunu belirten Davarcı, “Kadın programına katılmak için gittiğimizde yetkililer bize kimden şüphelendiğimizi sordu. Biz de Erhan'ın adını verdik. Erhan'a telefon ettiler, yayına çıkmak istemedi. Program yetkilileri, 'Yayına telefonla bağlayacağız üzerine gitmeyin, buraya çağıralım' dediler. Biz üzerine gitmeyince programa katılmayı kabul etti. Sorulan tüm sorulara çelişkili cevaplar verdi. Ben eşime daha sonra 'Katil Erhan' dedim” dedi. Anne Gülnar Davarcı ise kızının cesedinin bulunmasının ardından devamlı olarak Erhan Duran'dan şüphelendiğini söyledi. Erhan Duran'ın, kızının cesedinin bulunduğu rögar çukuru çevresini iyi bildiğini belirten Davarcı, “Erhan, cenazemizin bulunduğu yer çevresinde çok dolaşırdı. Oralarda devamlı horoz dövüşü yaptırırdı. Şimdi içimiz biraz rahat etti. Hiç yoksa düşmanımızı tanıdık” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam