banner556

Hitler sığınağının üzerine ‘Titanic’

 İkinci Dünya Savaşı sırasında yapılan ve 3 bin metrekarelik kullanım alanı bulunan sığanağın duvarlarını yıkmak için ise özel makinalar ve aletler kullanılıyor. Berlin’deki otel tamamlandığında Titanic Otel zincirinin 11. halkası olacak. Özel elmas kesic

Yaşam 05.10.2012, 09:11
Hitler sığınağının üzerine ‘Titanic’

 

İkinci Dünya Savaşı sırasında yapılan ve 3 bin metrekarelik kullanım alanı bulunan sığanağın duvarlarını yıkmak için ise özel makinalar ve aletler kullanılıyor. Berlin’deki otel tamamlandığında Titanic Otel zincirinin 11. halkası olacak.
 
Özel elmas kesiciler
 
Sığınağın ortadan kaldırılmasının çok zor olduğunu belirten Mehmet Aygün “Bir çok büyük Alman firması sığınak nedeniyle arsayı almaktan kaçındı. Dört metre derinlikteki sığınağı kaldıramamaktan korktular. Otel, 400 oda, konferans ve toplantı salonları, spa ve hamamı ile Türk imzası taşıyacak. Otel, Berlinli Türklerin düğünlerini ve eğlencelerini düzenleyebilecekleri mekanları da içinde barındıracak” dedi. Yan duvarların kalınlığı iki metre, tavanı dört metre ve tabanı da üç metre kalınlıktaki sığınağın yıkımının aylar aldığını belirten şantiye şefi Ali Özdemirçelik, “Yanlarındaki binalara zarar vermemek için çok titiz çalıştık. Özel elmas kesicilerle önce duvarları kestik” dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@