alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Hırsızların 'şık' bahanesi

Edinilen bilgiye göre, büyük elektronik mağazalarında meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü ve Selçuklu Araştırma ekipleri çalışma yaptı.Yapılan çalışmalarda güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, biri oyalarken diğeri h

Yaşam 03.05.2012, 12:22
Hırsızların 'şık' bahanesi

Edinilen bilgiye göre, büyük elektronik mağazalarında meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü ve Selçuklu Araştırma ekipleri çalışma yaptı.

Yapılan çalışmalarda güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, biri oyalarken diğeri hırsızlık yapan iki şahsın eşkalini belirledi. Yapılan araştırmada şahısların, Selçuk Üniversitesi Maden Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi O.D. (22) ile Fizik Bölümü 3. sınıf öğrencisi M.Ö. (23) olduğu tespit edildi. İki şüpheli yine bir iş yerinde hırsızlık yapmak üzereyken polis tarafından yakalandı.

Yakalanan şüphelilerin evlerinden 7 adet fotoğraf makinesi, 4 adet cep telefonu, 1 adet DVD ve çok sayıda küçük elektronik eşyalar çıktı. Gözaltına alınan zanlılar 9 ayrı işyerine girerek hırsızlık yaptıklarını itiraf ederken, çaldıkları eşyaların bir kısmını satarak okulda şık giyinmek için kıyafetler aldıklarını söyledi.

Öte yandan şahısların bazı iş yerlerinde oyalama yöntemiyle hırsızlık yapmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@