Halk kaymakamlığa yürüdü

  Suriye'de rejim yanlısı askerler ile muhalifler arasında 8 gündür, Telebyatta devam eden çatışma nedeniyle çocuklarını okulla gönderemeyen ve iş yapamaz duruma gelen Akçakaleliler, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle kaymakamlığa yürüdü.  Protesto ed

Yaşam 26.09.2012, 23:03
Halk kaymakamlığa yürüdü

 

 
Suriye'de rejim yanlısı askerler ile muhalifler arasında 8 gündür, Telebyatta devam eden çatışma nedeniyle çocuklarını okulla gönderemeyen ve iş yapamaz duruma gelen Akçakaleliler, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle kaymakamlığa yürüdü. 
 
Protesto eden kalabalık grubu, polis uzaklaştırdı. İlçeyi ziyaret eden Vali Celalettin Güvenç ise gazetecilere şunları söyledi. "Karşıdaki sorunları herkes biliyor dikkatle takip ediyoruz. Askerimiz belediyemiz kaymakamlığımız takip ediyor ama zaman zaman birkaç tane bomba düşüyor bugünde demir yoluna düştü. Gerekli uyarıları yaptık şua nda kaideye değer herhangi bir husus yok. Yaşanan olayları izlemeye devam edeceğiz. Mültecilere yönelik her türlü tedbiri aldık ve almaya devam ediyoruz. Mevcut kampımız var ve iyileştirme yapıyoruz. Her hangi bir sıkıntı yok" dedi.
 
Suriye'de Esad güçleri ve muhalifler arasında çıkan iç çatışmalar sonucunda yaklaşık bir haftadır atılan tank topları, şarapnel parçalarından dolayı zarara uğrayanlar, yetkililere sitemde bulundu. Olayların üzerinde bir hafta geçtikten sonra ilçeye gelen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'ün, "Bir sorun yok" sözlerine tepki gösteren vatandaşlar, "Geceleri top atışları yüzünden yatamıyoruz. Çocuklarımızı okula gönderemiyoruz. Her gün sokaklarda şarapnel parçalarını topluyoruz" diye konuştular. 
 
Akçakale'de yaşanan olaylar hakkında Kaymakam Eyüp Fırat'tan brifing alan Vali Güvenç, ziyareti sırasında 2 el top mermisinin patlaması dikkat çekti. Vali Güvenç ilçede belediye başkanı Abdülhakim Ayhan'ı makamında ziyaret ettikten sonra Süleyman Şah Çadır Kentine geçerek incelemede bulundu. Burada gazeteciler içeriye alınmazken, çevrede çekim yapmaları da güvenlik görevlileri tarafından engellendi.
Yorumlar (1)
osman kara 8 yıl önce
Bu devrin valisi bukadar olur,suriye istediğini yapıyor bölge halkıda yakında kendini

korumak içün bağımsızlığını Türkiyeden isteye bilir ve haklıdırda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@