alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Genç yönetmen vefat etti

Türk sinemasının genç değerlerinden yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ 35'inci doğum günü olan 16 Nisan'da geçirdiği motorsiklet kazası sonrası beyin kanaması teşhisiyle İstanbul Tıp F

Yaşam 08.05.2012, 18:48
Genç yönetmen vefat etti

Türk sinemasının genç değerlerinden yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

 

35'inci doğum günü olan 16 Nisan'da geçirdiği motorsiklet kazası sonrası beyin kanaması teşhisiyle İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan yeni Türkiye sinemasının gelecek vaat eden isimlerinden Seyfi Teoman, yaşam mücadelesini kaybetti.

Boğaziçi Üniversitesi'nin ardından Kieslowski'nin de mezun olduğu Polonya'daki ünlü Lodz Film Akademisi'nde yönetmenlik okuyan Teoman 'ın Barış Bıçakçı'nın romanından uyarladığı 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', geçen yıl Berlin Film Festivali'nin ana yarışma bölümüne seçilmişti. Teoman 'ın ilk uzun metrajlı filmi 'Tatil Kitabı' da dünya prömiyerini Berlin Film Festivali'nin Forum bölümünde yapmış ve İstanbul Film Festivali'nde en iyi film seçilmişti. Teoman İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale kazanan Emin Alper'in yönettiği 'Tepenin Ardı' filminin yapımcılığını üstlenmişti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@