'Geceleri yalnız kalamıyoruz'

 İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'nde, kısa süre içerisinde 20 kadar eve dadanan hırsızlar mahalle sakinlerini çileden çıkartı. Mahalle sakinleri hırsızlık olaylarının önüne geçmek için kendi imkanları ile gece gündüz ellerinde silahla sopayla nöbet tutarak evle

Yaşam 18.10.2012, 08:21
'Geceleri yalnız kalamıyoruz'

 

İZMİR'in Kemalpaşa İlçesi'nde, kısa süre içerisinde 20 kadar eve dadanan hırsızlar mahalle sakinlerini çileden çıkartı. Mahalle sakinleri hırsızlık olaylarının önüne geçmek için kendi imkanları ile gece gündüz ellerinde silahla sopayla nöbet tutarak evlerine hırsız girmesini önlerken hırsızları yakalamaya çalışıyorlar.
 
Örnekköy Mahallesi'nde, son yirmi gün içinde yaşanan 20 kadar ev soygunu vatandaşları korkuturken evlerine hırsız girebilme ihtimali mahalle sakinlerini tedirgin etti. Hırsızları yakalamak için ve hırsızlık olaylarını önlemek için mahalle sakinleri gece gündüz demeden ellerinde sopalar ve av tüfekleri ile sokaklarda nöbet tutuyor. Birçok evden para ve ziynet eşyası çalan hırsızları yakalamak için seferber olan mahalle sakinleri, gece uyumaktan bile korkar hale geldiklerini ifade etti. Mahalle sakinlerinden 60 yaşındaki Mükerrem Şahinci,"20 gündür buralarda hırsızlar dolaşıyormuş. İki çocuğumla yaşıyorum. Korkudan evde uyuyamıyorum. Sabah namazını bile kılabilmek için çocuklarımı uyandırıyorum." dedi. Geçtiğimiz Cuma günü saat 14:00 sıralarında evine hırsız girdiğini ifade edem Mesude Ceylan'da, "Cuma günü saat 14'de evden çıktım. 15 sıralarında eve geldiğimde her yer dağınıktı. Kurban almak için ayırdığımız 500 TL çalınmış. Bizden sonra diğer evlere de hırsızın girmesi bizleri iyice tedirgin etti. Evde yaşamaya korkar hale geldik. En ufak bir çıtırtıda yataktan fırlıyoruz. Geceleri yalnız kalamıyoruz. Sonu nereye varacak bilemiyoruz. Gece gündüz hırsızlık yapan biri yarın bir gün canımıza da kasteder." dedi. Birkaç kez mahallede hırsızları kovaladıklarını belirten Murat Ceylan'da, "Hırsızı birkaç kez kovaladık ama yakalayamadık. Gece gündüz fark etmiyor. Komşumuzun evine girmişler. Ev halkı içerde iken balkondan girmeye çalışmışlar. Evdekilerden birisi tesadüfen görüp bağırınca kaçmış. Eğer bu nöbetlerimiz esnasında yakalanırsa mahalleli o hırsızı linç eder." dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@