Fuhuş Çetesi İlkokula Girdi

Antalya'da evlenme vaadiyle kaçırıp Hatay'da erkeklere pazarladığı 15 yaşındaki Y.G.'nin kaçması üzerine kız kardeşi 11 yaşındaki M.G.'yi okuldan kaçırmaya kalkıştığı iddiasıyla 30 yaşındaki Murat K., küçük kızın sınıfını ararken yakalandı.Olay, '155 Poli

Yaşam 12.11.2012, 11:40
Fuhuş Çetesi İlkokula Girdi

Antalya'da evlenme vaadiyle kaçırıp Hatay'da erkeklere pazarladığı 15 yaşındaki Y.G.'nin kaçması üzerine kız kardeşi 11 yaşındaki M.G.'yi okuldan kaçırmaya kalkıştığı iddiasıyla 30 yaşındaki Murat K., küçük kızın sınıfını ararken yakalandı.

Olay, '155 Polis İmdat' telefonuna gelen bir ihbarla ortaya çıktı. Bir süre önce eşinden ayrılan M.G. adlı kadın, polisi arayarak merkez Kepez İlçesi'nde bulunan Yenimahalle İlköğretim Okulu 5'inci sınıfta öğrenim gören kızı M.G.'nin kaçırılacağını söyledi. İhbar üzerine polis alarma geçti.
 
Çok sayıda polis okula ve okulun bulunduğu mahalleye sevk edildi. Okula giden polis, Murat K.'nın, eniştesi olduğunu söyleyerek M.G. adlı öğrenciyi görmek istediğini söylediğini; güvenlik görevlisi tarafından ziyaretçi defterine imza attırılarak okul müdürünün odasına yönlendirildiği belirledi.
 
Polis, Murat K.'yı küçük kızın sınıfını ararken yakalayıp gözaltına aldı. Bu sırada anne M.G., büyük kızı Y.G. ile birlikte okula geldi. Polis hem anne ve kızını, hem de Murat K.'yi ayrı araçlarla Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.
 
Anne M.G., kızı Y.G.'nin 6 ay önce Murat K. tarafından evlenme vaadiyle kaçırılıp Hatay'da yüzlerce erkeğe pazarlandığını, kızının kaçıp önceki gün yanına dönmesi üzerine Murat K.'nin kendilerini arayarak "Siz benden kaçarsanız ben de küçük M.G.'yi kaçıracağım" dediğini söyledi. Anne M.G., büyük kızının kaçırılmasının ardından polisten yardım istediğini, tüm aramalara rağmen kızının bulunamadığını belirtti.
 
Olanlardan habersiz küçük kız M.G.'nin de ifadesi alınırken, yüzlerce erkeğe pazarlandığı ortaya çıkan Y.G. başından geçenleri uzman pedagog eşliğinde anlatması için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken Murat K.'nin küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı, fuhuşa aracılık ve yer temini ile çocuk kaçırmaya teşebbüs suçlarından sorgusunun devam ettiği belirtildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@