alexa metrics

banner536

Facebook'ta harcanan vakit!

Facebook kullanıcılarının siteyi kullanım süreleri ve yaptıkları işlerin toplamına bakıldığında karşımıza dudak uçuklatan sonuçlar çıkıyor.Dünya genelinde 175 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook'un kullanım istatistikleri oldukça çarpıcı. eMark

Yaşam 25.03.2009, 09:02
Facebook'ta harcanan vakit!

Facebook kullanıcılarının siteyi kullanım süreleri ve yaptıkları işlerin toplamına bakıldığında karşımıza dudak uçuklatan sonuçlar çıkıyor.

Dünya genelinde 175 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook'un kullanım istatistikleri oldukça çarpıcı. eMarketer'in CNN'i kaynak göstererek yayınladığı raporda kullanıcıların Şubat 2008 - Şubat 2009 arasındaki istatistikleri karşılaştırılmış.

Ortaya çıkan rakamlara göre Şubat 2008'de kullanıcılar toplam 1 milyar 100 milyon dakika harcarken, 2009 Şubat'ında bu rakam neredeyse 3 kat artarak 3 milyar dakikanın üzerine çıkmış durumda. Hayran olma oranında da ciddi bir yükseliş sözkonusu; geçen yıl bir kullanıcı, dört günde bir hayranlığını belirttiği ünlü, firma vs. ile karşımıza çıkarken, bu yıl bir kullanıcı günde ortalama 3,5 kez "hayranıyım ben onun" tıklamalarıyla Facebook'ta cirit atıyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@