Engellilere engel çok!

 Çoğunluğu tekerlekli sandalye ve akülü araba kullanan engelliler, merdivenleri çıkamayınca mesleki eğitimlerin de verildiği dernek binası boş kaldı. Engellilerin bir araya geldiği ve Türkiye İş Kurumu'nca çeşitli mesleki eğitimlerin verildiği derneğin bo

Yaşam 28.09.2012, 12:16
Engellilere engel çok!

 

Çoğunluğu tekerlekli sandalye ve akülü araba kullanan engelliler, merdivenleri çıkamayınca mesleki eğitimlerin de verildiği dernek binası boş kaldı. Engellilerin bir araya geldiği ve Türkiye İş Kurumu'nca çeşitli mesleki eğitimlerin verildiği derneğin bozuk asansör nedeniyle kullanılamadığını belirten Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı Sevim Eyrisakal, 'Engellilere engel yoktur' sloganıyla dernek kurduklarını ancak sık sık bozulan ve 3 gündür de yaptırılamayan bozuk asansörün kendilerine en büyük engel olduğunu belirterek, yardımcı olunmasını istedi.
 
DEFALARCA TAMİR EDİLDİ AMA YİNE ARIZALANDI
 
Yaklaşık 300 üyesi bulunan Umut Dayanışma Engelliler Derneği, kurulduktan kısa bir süre sonra 2011'de yıllık 5 bin lira kira bedeli ödeyerek merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan iki katlı 'Eski Pasaj'ın ikinci katına taşındı. Binanın merdivenleri engellilerin kullanımına uygun yapılmadığı için dernek üyeleri asansörden yararlanmaya başladı. Ancak, pasajda sık sık asansör arızaları meydana geldi. Her tamirat yaklaşık 500 lirayı bulduğu ve derneğin ekonomik durumu da yeterli olmadığı için son arızanın ardından asansör yaptırılamadı. Bu nedenle engelliler, dernek binasını kullanamaz oldu.
 
'YARDIM EDİN'
 
Bozulan asansör nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı Sevim Eyrisakal, kendilerine bozuk asansörün en büyük engel olduğunu kaydetti. Dernek sayesinde engellilerin sosyalleştiğini, rahatladığını ve yaşamla barıştığını aktaran Sevim Eyrisakal, "Çoğumuz yürüme engelliyiz. Ben de dahil, tekerlekli sandalye ve akülü arabaya mahkumuz. Merdiven basamaklarını çıkamıyoruz. Asansör de bozuk. Burası nefes aldığımız tek yerdi. Yetkililerden ya asansörün yaptırılmasını veya asansöre gerek duyulmayacak bir yer verilmesini istiyoruz" dedi.Mağdur olduklarını belirten dernek üyeleri de yardımcı olunmasını talep etti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@