Emin Çölaşan'dan Öcalan'a mektup

 Emin Çölaşan'dan Öcalan'a mektup"Ulan Apo, helal olsun lan sana..."Sözcü yazarı Emin Çölaşan, İmralı'da bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a bir mektup yazdı ve bu mektubu bugünkü köşesinde yayınladı. Mektupta Başbakan Erdoğan'ın Oslo sürecine

Yaşam 29.09.2012, 14:13
Emin Çölaşan'dan Öcalan'a mektup

 

Emin Çölaşan'dan Öcalan'a mektup

"Ulan Apo, helal olsun lan sana..."

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, İmralı'da bulunan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a bir mektup yazdı ve bu mektubu bugünkü köşesinde yayınladı. Mektupta Başbakan Erdoğan'ın Oslo sürecine ilişkin açıklamalarını eleştiren Çölaşan, Erdoğan'ı oldukça kızdıracak ifadeler kullandı.

İşte Çölaşan'ın "Sayın Öcalan'a mektubumdur" başlıklı o yazısı

Çok sayın ve değerli vatan evladı Abdullah Öcalan nasılsın, iyi misin? İyi olduğunu biliyoruz. İmralı'da seni krallar gibi yaşatıyorlar. Yediğin önünde yemediğin arkanda...

Eh yani, bu koşullarda ben olsam, ben de iyi olurum.

Sayın Apo, seni kutluyorum!

Senin örgüt valla bizim Tayyip'e diz çöktürmeyi başardı. Tayyip şaşkın, yenik düştü, ne yapacağını bilemiyor. Son olarak kendi söyledi, senin biraderi İmralı'ya göndermiş. Orada kafa kafaya konuşmuşsunuz, sen ona demişsin ki

"Yaa bu bizim örgüt işin cılkını çıkardı. Artık silah bırakıp teslim olsunlar. Hem de sayın başbakanımızın görev vereceği heyetle pazarlık masasına otursunlar."

Ulan Apo, sen gerçekten büyük adammışsın!

Biz burada her gün şehit cenazesi kaldırırken, Tayyip'e diz çöktürmeyi başardın. Tayyip İmralı'ya aracılar gönderiyor, senden icazet bekliyor.

Türkiye Cumhuriyeti'ni (seninkilerin deyişiyle 'TC'yi) bu durumlara düşürmeyi sen ve örgütün başardınız lan, valla helal olsun!

Korkmuş bir kedi yavrusu gibiydin, dünya tersine döndü

Sayın Apo, 1999 yılında enselenip İmralı'ya tıkıldığın ve yargılandığın günleri bir düşün. Korkmuş bir kedi yavrusu gibiydin. Bülbül gibi ötüyor, bildiklerinin hepsini şakır şakır anlatıyordun.

Aradan yıllar geçti Apo!.. Ve dünya tersine döndü. Senin dağdakilerle yıllar boyu mücadele veren, enselendiğinde seni İmralı'da sorgulayan her rütbeden komutanlar, bu Tayyip iktidarı döneminde birer birer içeri tıkıldı. Onlar şimdi Silivri'de yatıyor.

Sen ise İmralı'da krallar gibi yaşıyorsun.

Sana isteğin yemekler özel olarak pişiriliyor. Üzerinde hiçbir baskı yok. Havalandırma saatlerin, çay kahve keyiflerin sonsuz. "Aman Abdullah Bey'in sağlığı bozulmasın" diye, emrinde uzman doktorlar bekletiliyor.

Şimdi de senin ayağına adam gönderiyorlar, "Aman Abdullah Öcalan Bey, siz yardıma olun da örgüt silah bıraksın, bizim devletle pazarlık masasına otursun" diye yalvarıp yakarıyorlar.

Ulan Apo, sen büyük adammışsın be!

Bir 1999 yılındaki Abdullah Öcalan'a bakıyorum, tırsmış, korkmuş...

Ve şimdi AKP hükümetini yönlendiren, örgütünü "Akan kanlar artık dursun" diyerek pazarlık masasına oturması için teşvik eden cesur Abdullah'a!..

İyi de, enselenmeden önce senin akıttıkların kan değil de çeşme suyu muydu?

Sayın Öcalan, dişini biraz daha sık aslanım!

Yakında senin hatırına genel bir Tayyip affı çıkarıp öncelikle seni salıverecekler. Senin sayende de öteki tutuklu ve hükümlüler serbest bırakılacak.

Hani yıllar boyu senin adamlarınla dağlarda vuruşan ve şimdi komik davalarla hapis yatırılmakta olan o kahramanlar var ya, onlara da senin sayende af gelmiş olacak!

Sen ne önemli, ne büyük adammışsın be Apo!

Bu olacakları rüyanda görsen inanmazdın lan, öyle değil mi...

 

Bak şimdi, sen yarın Tayyip'in AKP kongresinde söyleyeceği sözlere dikkat et. Bunlar senin baştan beri istediklerini bire bir verecekler. Özerklik mi dedin, al sana özerklik! Kürdistan mı dedin, al sana Kürdistan!

Başkanlık sistemi yutturmacasıyla Kürtçülere her şey sağlanacak ve Türkiye bölünmeye doğru sürüklenecek.

"Sayın Öcalan", İmralı'da sakın ola ki kafan bozulmasın. Sabrın sonu selamettir. Tahliye edilmene az kaldı, biraz daha dayan.

Ulan Sayın Öcalan, biz senin değerini bilemedik, varsın Tayyip bilsin.

Sen ona bükemediği eli öptüren adamsın.

Helal olsun lan sana

 

Yorumlar (27)
r baysan 8 yıl önce
Buna ne diyecek basbakan ve akp liler.bu vatani sahipsiz gibi cirit atiyorlar. Ama inaniyorum ki bu devirler gececek,o zaman hesap sorulacak insallah. Turk milleti samari patlatacak insallah
isa sayar 8 yıl önce
Kovulmadığın yer kalmadı hala yazmaya devam ediyorsun Sayın Başbakanımızın barış için attığı adımları engelleyemeyeceksin. Akan kanlar başbakan sayesinde duracak ve sen de özür dilemek zorunda kalacaksın.
eren polat 8 yıl önce
Adam haklı daha ne desin, lakin boşuna bu millet mümkün değil anlamaz..
Yavuz Şişmanoğlu 8 yıl önce
yorum yapmaya utanıyorum şu yorum yapabilen yüzsüz akp yandaşlarını gördükçe lanet ediyorum bu ülkede yaşadığıma.
Yavuz Şişmanoğlu 8 yıl önce
haburdan davulla zurnayla terörist getirdiler ses yok !

apoya tapıyorlar ses yok !

osloda sırf seçim zamanı iktidarını kurtarmak için pkkyla pazarlık yapıyor ses yok !

ekonomi batmış hergün zam geliyor ses yok !

ülke devşirme teröristlerle doldu sayesinde suriye masalıyla ses yok !

eğitim sistemi yerle bir ses yok !

sınavlar şaibeli ses yok !

e be koyunlar daha neye ses çıkaracaksınız siz !
murat akcay 8 yıl önce
sen vatan haınımısın?o sehıtlerın aılesının yuzune nasıl bakacak senın basbakanın?güya yorum yazdın anlasılan sende ak partıden nemalanıyosun
toprak sengun 8 yıl önce
bakıyorumda başbakanın apo ıle görüşmesıne barış diyen zeka zerrelerı var burada..başbakanın yaptıgı pazarlıktır ve pazarlık gereği bir şey verılır ama söylüyorum akıl lazım anlamaya..adamlar ulkeyı bölüyorlar ama maşallah mılletten ses yok..çölaşan sonuna kadar haklıdır..kovulma meselesıne gelınce; yandaş satılık kalemler gıbı olacagına boyle gider korkusuzca yazar gerçekleri..siz satılmışları okuyun
kadirbilir 8 yıl önce
çölaşan'ı günahım kadar sevmem, kendisi ve eşi tansel bu ülke insanına ellerinden gelen her türlü çirkefliği yapmışlardır, bilen bilir, ama şu yazısını da kimsenin inkar etmeye hakkı yok, her cümlesi -mübalağa yapmış olsa da- doğrudur, çölaşan'ın tıyneti yazdıklarını haksız çıkarmaz, kimse tayyip'in terör politikası hakkında bu yazılanları inkar edemez (kimse derken akp ve tayyipe koşulsuz biat eden deve kuşlarını kastetmiyorum, onlar kafalarını kuma gömmeye devam etsin)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@