banner491

Düğün pastası öldürdü

Düğündeki pastadan zehirlendiği iddia edilen 7 yaşındaki kız yaşamını yitirdi.Bursa'nın Gemlik İlçesi’nde ailesiyle birlikte gittiği düğünde yediği pastadan zehirlendiği öne sürülen ve bir aydan beri hastanede tedavi gören 7 yaşındaki Cansu Gelgeç yaşam m

Düğün pastası öldürdü

Düğündeki pastadan zehirlendiği iddia edilen 7 yaşındaki kız yaşamını yitirdi.

Bursa'nın Gemlik İlçesi’nde ailesiyle birlikte gittiği düğünde yediği pastadan zehirlendiği öne sürülen ve bir aydan beri hastanede tedavi gören 7 yaşındaki Cansu Gelgeç yaşam mücadelesini yitirdi.

Gemlik’te yaşayan Bahire ve Eyüp Kocaman, 2 Ekim Cumartesi günü ilçede bulunan bir düğün salonunda çeşitli illerden gelen yakınlarının da katıldığı düğünle evlendi. Yaklaşık 400 kişininkatıldığı düğünde davetlilere yaş pasta ve kola ikram edildi. Bozuk olduğu iddia edilen pastadan yiyen aralarında damat Eyüp Kocaman’ın da bulunduğu yaklaşık 300 kişi, ilerleyen saatlerde mide bulantısı, kusma, baş dönmesi şikayeti ile hastane ve sağlık merkezlerine kaldırıldı. Burada mideleri yıkanıp serum takılan kişilere zehirlenme tanısı konuldu.

Düğüne Gemlik Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Şengül ve Sezai Gelgeç de 2 çocuğu ile katıldı. Düğünde ikram edilen pastayı yiyen Çınar İlköğretim Okulu 1’inci sınıf öğrencisi Cansu Gelgeç, daha sonra annesinin pastasını da yedi. Düğün sonrası eve giden Sezai Gelgeç ile kızı sabaha karşı rahatsızlandı. Hastaneye getirilip mideleri yıkanan ve serum takılan baba ve kızı daha sonra eve gönderildi. Mide bulantısı devam eden Cansu ertesi gün düşüp bayılınca önce Devlet Hastanesi’ne ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı.

Minik Cansu bir aydan beri devam eden tedaviye rağmen dün yaşamını yitirdi. Ailesi Cansu Gelgeç’in cenazesini toprağa verilmek üzere Samsun’un Kavak İlçesi’ne götürdü.

Cansu Gelgeç’in yediği pastadan mı yoksa başka bir etkenden dolayı mı yaşamını yitirdiği araştırılırken, Olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Savcılığınca sürdürülüyor.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

düğündeki pastadan sadece o kız mı yedi..herkes yediyse diğerlerine neden bişey olmadı..enteresan bir olay

SIRADAKİ HABER

banner441

banner495