banner526

banner533

banner513

DTP adayı inşaatta ölü bulundu

Antalya'nın Finike ilçesindeki bir inşaatta, Van'ın Erciş ilçesinde DTP'den İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğu bildirilen Bişar Kaya'nın yanmış cesedi bulundu. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Hasyurt beldesindeki 11 katlı bir kooperatif inşaatında

Yaşam 02.03.2009, 14:04
DTP adayı inşaatta ölü bulundu
Antalya'nın Finike ilçesindeki bir inşaatta, Van'ın Erciş ilçesinde DTP'den İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğu bildirilen Bişar Kaya'nın yanmış cesedi bulundu. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Hasyurt beldesindeki 11 katlı bir kooperatif inşaatında ceset olduğu ihbarını alan güvenlik güçleri, olay yerine geldi.

Yapılan aramada, inşaatın müteahhitliğini bir ortağıyla üstlenen Bişar Kaya'nın (45) yanmış cesedi bulundu.

Van'ın Erciş ilçesinde DTP'den İl Genel Meclisi Üyesi adayı olduğu belirtilen Kaya'nın cesedi, Antalya Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.
Yapılan soruşturma sonucu, inşaatta Kaya ile birlikte kaldığı tespit edilen S.Ç. (19) gözaltına alındı. S.Ç'nin sorgusunun ardından olayla ilgili D.B. (18) de yakalandı.

Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Finike Adliyesine sevk edildi.

Öte yandan, Bişar Kaya ile S.Ç. arasında inşaatta henüz bilinmeyen nedenle kavga çıktığı, kavga sırasında S.Ç'nin, Kaya'nın kafasına tuğlayla vurduğu iddia edildi. Zanlının olaydan sonra kaçtığı, kaçarken elektrik ocağının devrilmesi sonucu yangın çıktığı, bu nedenle Kaya'nın cesedinin yandığı öne sürüldü.

Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, olayın siyasi yönünün bulunmadığının anlaşıldığını, zanlıların adliyeye sevk edildiklerini bildirdi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@