Domuz gribinden 415. ölüm

Son 4 günde domuz gribinden 62 kişi hayatını kaybetti. Böylece domuz gribinden ölenlerin sayısı 415'e yükseldi. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle; Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı maalesef 415 olmuştur. Pandeminin başlangıcı

Domuz gribinden 415. ölüm
Son 4 günde domuz gribinden 62 kişi hayatını kaybetti. Böylece domuz gribinden ölenlerin sayısı 415'e yükseldi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı maalesef 415 olmuştur. Pandeminin başlangıcından itibaren kaybedilen bu vatandaşlarımızdan 27'si gebe veya lohusadır.

Hastalıktan korunmanın en etkili yolu aşılanmaktır. Gebe ve lohusalarımız aşılamada öncelikli gruplar arasında yer almaktadır.

Aşı, aile hekimlikleri, sağlık ocakları ve hastanelerimizde ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın herhangi bir tereddüt göstermeden aşılarını yaptırmaları, riskli gruplar başta olmak üzere okul çağı çocuklarımızın aşılanmalarına hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler