banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

CHP'den referandum

 CHP Kayseri İl Teşkilatı, Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılması öngörülen belde belediyeleri için ilk referandumu, CHP'li belediye başkanlarının beldelerinde düzenledi. Kurulan sandıklarda halka "Beldenizdeki belediyenin kaldırılmasını istiyor musunuz

Yaşam 14.10.2012, 23:12
CHP'den referandum

 CHP Kayseri İl Teşkilatı, Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılması öngörülen belde belediyeleri için ilk referandumu, CHP'li belediye başkanlarının beldelerinde düzenledi. 

Kurulan sandıklarda halka "Beldenizdeki belediyenin kaldırılmasını istiyor musunuz?" sorusu yöneltildi.
 
CHPi, hükümetin Büyükşehir Yasası ile birlikte kaldıracağını belirttiği beldelere yönelik referandum çalışmalarına başladı. Kayseri’deki ilk referandum CHP’li belediye başkanlarının görev yaptığı Akkışla ilçesine bağlı Gömürgen, Bünyan ilçesine bağlı Yenisüksün ve Sarıoğlan ilçesine bağlı Karaözü beldelerinde yapıldı.
 
Sabah başlayan referandumda vatandaşlara "Beldenizdeki belediyenin kaldırılmasını istiyor musunuz?" diye soruldu. İl Başkanı Sadık Atila, halkın referanduma yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Atila, "Katılım yüksek. Vatandaşlarımız nüfus cüzdanları ile birlikte sandık başına gelip, önce seçmen listesinde adının bulunduğu yeri imzalayıp, oy kullandı. Referanduma destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Diğer 29 beldede ise 21 Ekimde yine aynı şekilde referandum yapılacak" dedi. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
elbette hayır derler. çünkü aralarında çok rant sağlayanlar var..neredeyse her mahallede bir belediye kurmak zihniyeti var.

chp nin, çok küçük belediyelerin kaldırılmasını istemediği belli...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@