Çay istedi dayak yedi!

Bu dayak evliliği bitirmekle kalmadı, dayakçı koca "yaralama" suçundan 1.5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.Habertürk gazetesinin haberine göre, Aynalı Tahir, Çocuklar Duymasın, Yedi Numara, Ah Be İstanbul gibi dizilerde oynayan, Aşk-ı Memnu dizisinde de

Yaşam 05.06.2010, 11:18
Çay istedi dayak yedi!
Bu dayak evliliği bitirmekle kalmadı, dayakçı koca "yaralama" suçundan 1.5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Habertürk gazetesinin haberine göre, Aynalı Tahir, Çocuklar Duymasın, Yedi Numara, Ah Be İstanbul gibi dizilerde oynayan, Aşk-ı Memnu dizisinde de "Adnan" karakterinin ölen eşi "İnci Ziyagil" rolünde ekrana gelen Nihan Özcan'ın "aile içi şiddet mağduru" olduğu ortaya çıktı.

Nihan Özcan (36) ile işadamı Coşkun Bahadfır'ın (48) evliliğini sonlandıran olay 5 Kasım 2005 tarihinde çay demleme yüzünden meydana geldi. Annesiyle alışverişe çıkan Özcan, evi telefonla arayarak eşinden çay demlemesini istedi. İddiaya göre eve döndüğünde çayın demlenmediğini gören Özcan ile eşi tartıştı.Tartışma sırasında annesinin gözü önünde yumruklanan, saçından çekilerek başı yere çarpılan, gümüş şamdanla yüzüne vurulan Özcan, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na başvurup şikayetçi oldu.

AYAĞI KAYDI

İddiaları reddeden işadamı ise çay tartışması sırasında aralarında itiş kakış yaşandığını, eşinin ayağının kayıp düştüğünü öne sürdü.

"Kasten yaralama" suçundan Sarıyer 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Bahadır, 1.5 yıl hapisle cezalandırıldı. Bahadır karara itiraz etti. Bu süreçte Aile Mahkemesi'nde açılan davada "şiddetli geçimsizlikten" çiftin boşanması kararlaştırıldı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin yaklaşık 3 yıllık incelemenin ardından verdiği bozma kararı üzerine dava yeniden görüldü ve yine 1.5 yıl hapis kararı çıktı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bırakarak, Bahadır'a 5 yıl içinde herhangi bir suç işlemezse cezaevine girmekten kurtulacak.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@