Çanakkale'de Su Baskını: 1 Kişi Kayıp

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde kuvvetli yağış sebebiyle 2 ev yıkıldı. Kursak Çayı'nın taşması nedeniyle mahsur kalan 11 kişi kurtarıldı, 1 kişi ise kayboldu.Sağnak yağış Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde iki evin yıkılmasına, pek çok iş yerinin de zarar

Yaşam 01.12.2012, 21:31
Çanakkale'de Su Baskını: 1 Kişi Kayıp

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde kuvvetli yağış sebebiyle 2 ev yıkıldı. Kursak Çayı'nın taşması nedeniyle mahsur kalan 11 kişi kurtarıldı, 1 kişi ise kayboldu.

Sağnak yağış Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde iki evin yıkılmasına, pek çok iş yerinin de zarar görmesine sebep oldu.
 
Şiddetli yağış, köprülerde ulaşımı durdurdu, çok sayıda araç yollarda kaldı. Bazı köylere ulaşımda aksamalar meydana geldi.
 
Ağaçlarda mahsur kalanları kurtarmak için, bölgeye iş makineleri sevk edildi. Ancak sel suyunun kuvvetli olması iş makinelerinin çalışmasını aksatınca vatandaşlar uzun süre kurtarılmayı bekledi.
 
Kurtarma çalışmaları saatler sürdü. Mahsur kalan 11 kişi, uzun çabaların sonunda belediye ekipleri tarafından kepçeyle kurtarıldı. Zeytinli köyünden Cengiz Koç adlı bir kişi ise kayboldu.
 
Mahsur kalan bir vatandaş, "6 saattir ağacın tepesinde kaldık, gelen yok giden yok" dedi.
 
Çanakkale-Bursa karayolunda ise oluşan su birikintileri nedeniyle sürücüler zorlu anlar yaşadı.
 
Edirne'nin Keşan ilçesinde de etkili olan şiddetli yağış yüzünden, birçok alt geçit ve köprüyü su basarken, bazı araçlar yolda kaldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@