banner539

banner526

banner533

banner513

Cami imamına 27 bıçak darbesi

  Van'ın Özalp ilçesindeki Bilali Habeş Camii İmamı Nazım Ak; kayınbabası, kayınbiraderi ile eşinin dayısı tarafından 27 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Dün işlenen cinayetin sebebi henüz bilinmezken, cinayeti işlediklerini itiraf eden zanlılar, polise t

Yaşam 12.11.2012, 20:31
Cami imamına 27 bıçak darbesi

  Van'ın Özalp ilçesindeki Bilali Habeş Camii İmamı Nazım Ak; kayınbabası, kayınbiraderi ile eşinin dayısı tarafından 27 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Dün işlenen cinayetin sebebi henüz bilinmezken, cinayeti işlediklerini itiraf eden zanlılar, polise teslim oldu.

Özalp'ın İstasyon Mahallesi'nde dün akşam saat 20.00 sıralarında ilginç bir cinayet meydana geldi. Aynı mahallede bulunan Bilali Habeş Camii'nde imamlık yapan 23 yaşındaki Nazım Ak, yatsı namazını kıldırdıktan sonra cami yakınında bulunan evine gitti.

 Evine kayınpederi İ.D., kaynı ve eşinin dayısının geldiğini gören N.A., onlarla bir süre oturup çay içti. Çay'dan kısa bir süre sonra henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Çıkan tartışmada kayınpederi, kaynı ve eşinin dayısı tarafından 27 yerinden bıçaklanan İmam Nazım Ak, kanlar içerisinde yere yığıldı.

Evden çıkan sesler üzerine evin bir üst katında oturan ev sahibi Adıgüzel Bargin, eve gelince, kanlar içerisinde yatarken bulduğu imamı aracıyla Özalp Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada ilk müdahalesi ardından, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan imam Nazım Ak hayatını kaybetti.

Cinayetin ardından, minibüsle Gürpınar ilçesine bağlı Elaçmaz köyüne kadar gelen imamın kayınpederi İ.D., kaynı ve eşinin dayısı, polisi arayarak teslim olacaklarını bildirdi. Köye gelen polis tarafından gözaltına alınan 3 zanlı, Özalp Emniyet Amirliği'ne götürüldü.

8 aylık bir kız çocuğu babası olduğu öğrenilen imam Nazım Ak'ın eşi B.A. da gözaltına alınırken, zanlıların sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (1)
Mustafa Bayraktar 8 yıl önce
Nasıl Bir Memlekette Yaşıyoruz Ya İnsanın Kayınpederi Kaynı.. yapabılırmı 23 yasında bi gence hemde damadı torununun babasına... yazıklar olsunnn dustugumuz bu hallere.... Ne olucak o 8 aylık minik bebegin buyuyuncekı halı ortalama kayınpeder 15 yıl yer cocuk olur 15 16 yaslarında dedesıne gene dedemı dıyecekk... yoksa babamın katılı mı dıyecek.... -Yazıkkkkkk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@