alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bu mayın değil dedi üstüne bastı

Karkamış Sınır Kapısı'na yakın bir kahvehanede çay içerek sohbet eden 4 arkadaşın yanına gelen Suriye uyruklu bir şahıs yanında 'topuk mayını' olduğunu söyledi. Elinde bulunan topuk mayınını inceleyen 4 arkadaş, merakını gidermek için mayını yere attı.Bu

Yaşam 03.05.2012, 20:23
Bu mayın değil dedi üstüne bastı

Karkamış Sınır Kapısı'na yakın bir kahvehanede çay içerek sohbet eden 4 arkadaşın yanına gelen Suriye uyruklu bir şahıs yanında 'topuk mayını' olduğunu söyledi. Elinde bulunan topuk mayınını inceleyen 4 arkadaş, merakını gidermek için mayını yere attı.

Bu sırada olan biteni izleyen 25 yaşındaki Ergün Birelli isimli genç "Bu mayın değil" diyerek sağ ayağı ile mayının üzerine bastı. Mayın büyük bir gürültüyle patlarken, Ergün Birelli'nin sağ ayak topuğu parçalandı. Diğer ayağından da yaralanan şahıs hemen hastaneye kaldırıldı.





Öte yandan, görgü tanıkları polise verdiği ifadede, "Arkadaşlarla kahvede oturup sohbet ediyorduk. O sırada yanımıza bir Suriye uyruklu vatandaş geldi. Yanında bulundurduğu ve mayın olduğu söylediği ceviz büyüklüğünde bir cismi çıkararak gösterdi.

Ama biz inanmadık o sırada masada oturan arkadaşlar elden ele dolaştırdığı mayını yere düşürdü ve Ergün arkadaşımız bilerek mayına bastı ve mayın büyük gürültüyle patladı" dedi.

Olay yerine giden polis ekipleri çevreye sıçrayan parçaları tek tek topladı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@