Bu balık Marmara'da yakalandı!

 BURSA'nın Karacabey İlçesi'nde balıkçılar tarafından yakalanan 1 metre 57 santim genişliğindeki vatoz balığı bir balıkçı lokantasında sergileniyor. 800 TL karşılığında İstanbul'daki ünlü bir otele satıldığı belirtilen 'Çiçina' cinsi vatoz balığı ilgi gör

Bu balık Marmara'da yakalandı!

 

BURSA'nın Karacabey İlçesi'nde balıkçılar tarafından yakalanan 1 metre 57 santim genişliğindeki vatoz balığı bir balıkçı lokantasında sergileniyor.
 
800 TL karşılığında İstanbul'daki ünlü bir otele satıldığı belirtilen 'Çiçina' cinsi vatoz balığı ilgi gördü.
 
Karacabey İlçesi'nde hamsi avlamak isteyen balıkçıların ağlarına 64 kilo ağırlığında Çiçina cinsi vatoz balığı takıldı. Kocamanlar Balıkçılık Lokantası'nda sergilenen boyu 1 metre 57 santim, genişliği 1 metre 17 santim olan vatoz balığı ilgi odağı oldu. Çiçina cinsi vatoz türünün Pasifik Okyanusu ve Ege Denizi'nin bir bölümünde yaşadığını söyleyen Kocamanlar Balıkçılık işletme sahibi Ömer Kocaman, şöyle dedi:
 
"Yıllardır bu cinste ve bu kadar büyük bir balık Marmara Denizi'nde yakalanmadı. Çok nadir rastlanan bir balık cinsi olduğu için çok ünlü oteller ve restoranlar bu balığı alıyor. Yakalanan bu balık bilinen 'vatoz balığının atası' konumunda. Halkın da ilgisi oldukça yoğun. Biz de bu balığı iki gün boyunca burada sergileyeceğiz." 
 
Meraklıların fotoğraf çektirdiği vatoz balığının 800 TL'ye İstanbul'daki ünlü bir otele satıldığı ifade edildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441