alexa metrics

banner536

'Bizde kafatasçılık yok'

 Çağlayan, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan inşaat mühendisi Faruk Kösen'in oğulları Ayhan ve Edip'in sünnet düğününe katıldı.Kirvelik yapan Bakan Çağlayan, ''Biz kirveliğin ne olduğunu iyi bilen insanlarız. Bende sizin bir kardeşiniz bir hemşehriniz

Yaşam 14.04.2012, 21:34
'Bizde kafatasçılık yok'

 

Çağlayan, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan inşaat mühendisi Faruk Kösen'in oğulları Ayhan ve Edip'in sünnet düğününe katıldı.

Kirvelik yapan Bakan Çağlayan, ''Biz kirveliğin ne olduğunu iyi bilen insanlarız. Bende sizin bir kardeşiniz bir hemşehriniz olarak, bu ülkenin bir Kürt vatandaşı olarak, kendimi Mardin'in fahri bakanı ilan ediyorum'' diye konuştu.

Mardin ve Kızıltepe için üzerine ne düşüyorsa yapmaktan mutluluk duyacağını belirten Bakan Çağlayan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bizim anlayışımızda etnik kafatasçılık yok. Bunu hepimiz biliyoruz. İster Türk olsun, Kürk olsun, Alevi olsun hangi inanç grubundan olursa olsun yaratılanların hepsini seviyoruz. Bugün burada olmamız bizi inanıyorum ki biraz daha birbirimize bağlayacak. Ayrılık da azap, birliktelikte rahmet var. Önümüzdeki hafta içinde ABD'ye gideceğim. Orada yabancı işadamlarına Mardin'e Kızıltepe'ye yatırım yapmaları için öneride bulunacağım. Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan böylesine önemli teşvik sisteminden faydalanmak için inşallah buralara büyük yatırımlar yapılacaktır. Böylece, işsizler azalacak, terör ortadan kalkacaktır, amacımız budur. İstanbul'da ve büyükşehirlerde ne oluyorsa istiyoruz ki Mardin'de, Kızıltepe'de, Muş'ta, Diyarbakır'da da aynı şeyler olsun. Bizim çektiğimiz sıkıntıları torunlarımız çekmesin. Biz sizlerin hizmetkarıyız.''

Düğün töreninde davetlilerden biri Bakan Çağlayan'a tespih hediye etti. Bakan Çağlayan, ''Ben buna yok demem. Tespihleri severim'' diyerek teşekkür etti.

Davetlilerle birlikte halay çeken Çağlayan, sazla Kürtçe bir şarkının ezgisini çaldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@