banner526

banner533

banner513

"Biraz huzur istiyoruz"

''Biraz huzur istiyoruz'' sloganıyla Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen ve ellerinde Türk Bayrağı taşıyan Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 ve 2 No'lu şubeleri üyesi bir grup, pankart açtı. Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 No'lu Şube Başkanı Coşkun

Yaşam 26.02.2009, 15:16

''Biraz huzur istiyoruz'' sloganıyla Meydan Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen ve ellerinde Türk Bayrağı taşıyan Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 ve 2 No'lu şubeleri üyesi bir grup, pankart açtı.

Türk Eğitim-Sen Trabzon 1 No'lu Şube Başkanı Coşkun Dilber, burada yaptığı basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamalarını eleştirerek, öğretmenlerin ek ders ücreti alamaz duruma geldiğini ve atama bekleyen öğretmen adaylarının atamasının yapılmadığını savundu.

Eğitim camiasındaki şube müdürleri, ilköğretim müfettişleri, uzmanlar ve şefler arasında uçurumlar yaratılarak ek ödeme dışında tutulan bu yöneticilerin haklarının gasp edildiğini öne süren Dilber, eğitim çalışanlarının ekonomik haklarının düzeltilmesini istedi.

Hizmetli, memur, teknisyen gibi eğitim çalışanlarının fazla mesailerinin verilmesi gerektiğini kaydeden Dilber, durumları bu kişilerden farklı olmayan üniversite çalışanlarının da özlük ve diğer haklarının iyileştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@