alexa metrics

banner536

Bir çocuk öldü 11 kişi yaralı !

Diyarbakır’da kan davası yüzünden kundaklanan evde, 5 yaşındaki çocuk can öldü. Bir itfaiye eri, 5’i çocuk 6 kişiyi kurtardıDiyarbakır’da bir apartmanda çıkan yangında can pazarı yaşandı. Kan davası yüzünden kundaklandığı sanılan evde, 5 yaşındaki Ferzend

Yaşam 30.01.2013, 09:50
Bir çocuk öldü 11 kişi yaralı !

Diyarbakır’da kan davası yüzünden kundaklanan evde, 5 yaşındaki çocuk can öldü. Bir itfaiye eri, 5’i çocuk 6 kişiyi kurtardı

Diyarbakır’da bir apartmanda çıkan yangında can pazarı yaşandı. Kan davası yüzünden kundaklandığı sanılan evde, 5 yaşındaki Ferzende alevler arasında can verdi. Bir itfaiye eri, 5’i çocuk 6 kişiyi kurtardı
 
Mardin’in Mazıdağı İlçesi’nden kan davası nedeniyle 11 yıl önce Diyarbakır’a göç eden ve Dündar Apartmanı’nın 6. katına yerleşen İpek Ailesi’nin evinde önceki gece saat 02.00 sıralarında yangın çıktı. İtfaiye erleri oksijen tüpleri ile yanan daireye girerek mahsur kalanlara ulaştı. Dumanlar arasında kurtarılan çoğu İpek Ailesi’nden 9’u çocuk 12 kişi çeşitli hastanelere kaldırıldı. Ancak 5 yaşındaki Ferzende tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 11 kişinin hastanede tedavisi sürüyor.
 
‘DÜŞMANCA YAKTILAR’
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı 1 çocuğun hayatını kaybettiği yangın ile ilgili soruşturma başlattı. Yangından kurtulan aile bireylerinin, “Kanlılarımız dış kapıya benzin döküp yaktı. Düşmanlarımız yaptı” ifadeleri üzerine Asayiş Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro ekipleri sabotaj ihtimali üzerinde yoğunlaştı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri yanan evde inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemede yangının çıkış nedeni belirlenemedi. Polis evde bulduğu bazı ipuçlarını değerlendiriyor.
 
‘15 KİŞİ AYNI EVDE’
 
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, yaralı 3 kişinin durumunun kritik olduğunu söyledi. Vali Toprak, “15 kişinin ikamet ettiği evde çıkan nedeni belirlenemeyen yangında, 4 yaşındaki Ferzende İpek yaşamını yitirirken, 11 vatandaşımız da yaralandı. Yaralılardan, Nesrin İpek (10), Yazgül İpek (5), Emine İpek’in (30) vücutlarında oluşan yoğun yanıklardan ötürü durumları ciddiyetini koruyor” diye konuştu.
 
Aynı binada oturan Halil İpek ise yangına müdahale eden ilk kişi olduğunu belirterek, “Dumanı görünce polise itfaiyeye haber verdik. Ben o esnada kapıyı kırarak hemen eve girdim. Yaralı olanları çıkardım. Evde 15 kişi yaşıyordu. Yangının kan davasından kaynaklandığını biliyoruz. Aileden 3 kişi cezaevinde. Yaklaşık 2 yıldır bu binada ikamet ediyorlar” dedi.
 
TEK TEK KURTARDI
 
Yangında canını tehlikeye atan itfaiye eri Ferdin Aslan (27), 5’i çocuk 6 kişiyi alevlerin ortasından kurtardı. Aslan o anları şöyle anlattı: “Çocuklar balkonda çığlık atıyordu. Oksijen tüpü takıp balkondan içeri girdim.Çocukları kucakladım. Oksijen tüpüm bitti. Nefesimi tuttum. Zehirlendiğimi fark etmedim. Beni hastaneye kaldırdılar. Zehirlendim, ellerim yandı. Ancak 6 hayat kurtardığım için kendimi dünyanın en mutlu insanı olarak görüyorum.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@