Beşaslan'da top sesleri...

 İç savaşın yaşandığı Suriye'nin İdlib iline bağlı Harim İlçesi'ndeki şiddetli çatışmalar sürerken, sınıra yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü'nde ağır silah ve top sesleri yankılanıyor. Çatışmalarda yaralanan

Beşaslan'da top sesleri...

 

İç savaşın yaşandığı Suriye'nin İdlib iline bağlı Harim İlçesi'ndeki şiddetli çatışmalar sürerken, sınıra yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü'nde ağır silah ve top sesleri yankılanıyor.
 
Çatışmalarda yaralanan 9 muhalif, Beşaslan Köyü'nden Türkiye'ye getirilip, tedavi altına alındı, biri öldü.Harim İlçesi'nde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı ordu birlikleri ile muhalif grupların çatışmaları 5'inci gününü doldurdu. Suriye tarafında geceli, gündüzlü aralıksız devam eden çatışmalar, sınıra yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Beşaslan Köyü'nde yaşayan vatandaşları kaygılandırdı. Geçen 19 Ekim'de bir top mermisinin kırsal alana düştüğü, 350 hanede, bin 750 kişinin yaşadığı Beşaslan Köyü'nde Suriye tarafından kullanılan ağır silahlar ve atılan topların sesleri net olarak duyuluyor.Beşaslan Köyü Muhtarı Güven Köseoğlu, "Suriye'nin Harim ilçesi ile köyümüzün yerleşim alanlarındaki mesafe yaklaşık bir kilometre. Harim'deki top ve silah sesleri net olarak köyümüzden duyuluyor. Köylü olarak her ne kadar huzursuz olsak da, bu olaylar herhangi bir şekilde bizi etkilemiyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bir an önce bitmesini istiyoruz" dedi.
 
Öte yandan çatışmalarda yakalandıkları öğrenilen 9 muhalif Suriyeli, dün gece Beşaslan Köyü sınırından Türkiye'ye getirildi. Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan biri hayatını kaybetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513