"Ben kutsal değil günahkarım"

 KAMUOYUNDA "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek’in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı. İddianamede yer alan kadınları tanımadı

Yaşam 21.06.2012, 15:36

 

KAMUOYUNDA "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek’in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı. İddianamede yer alan kadınları tanımadığını belirten Ünlü, "35 yıldır kürsü önündeyim. Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Barış’ı dövmüşler, bazı şeyleri söyletip imzalatmışlar" dedi. 

 

"TALEBELERİ HİÇ GÖRMEDİM" 

 

2 senedir Barış Sezek’in kendisinin maddi işleri ile ilgilenmediğini ifade eden Ünlü, " Savcı bey bana eve girerken fotoğraflarımı gösterdi. ’Bu eve gitmişsin’ diyor. Ben her zaman Barış’ın evine gidiyorum. Ben kadını görmedim. ’Evde miydi, değil miydi’ bilmiyorum kadınlar. Barış bana Fas’a gitmeden önce ‘nerelere uğrayalım’ diye sordu. Ben de ’kabirlere gidin’ diye söyledim. Orada nerede kaldılar bilmiyorum. ’Gidince arayın, benden para isteyin’ dedim. Arayın ‘dağıtacağız burada’ deyin, dedim. ’Buradan gelmek isteyenler var’ dedi. Bazıları gelip gidiyor, bazıları gitmiyor. Talebe olarak bazı ülkelerden geldi. Bir ay , iki ay kalan var. Gelenim gidenim eksik olmaz. Ailecek gelenler evimde kalır. Bana talebe olarak gelmek isteyen olduğunu söylediler. ’Ben iki tane talebeyi karşılarım’ dedim. ’İki talebe geldi’ dediler. Ben bunları görmedim. Ben çok yoğun biriyim" diye konuştu.

 

MESELE BANA DOKUNDURULDU

 

"Bu kadınlar karakola düşünce bana gelip durumu anlattılar" diyen Ünlü, bu olayı duymasının ardından yurtdışına çıktığını belirtti. Daha sonra olay hakkında bilgi almadığını belirten Ünlü, "Bütün mesele benim üzerimde dönüyor. Mesele bana dokunduruldu. Bence başarısız bir operasyondu. Ama bazıları başarı olarak görebiliyor olabilir. Binlerce mektup aldım. Benim yüzümden aile kavgası oldu. Beni adam kutsal görüyor. İnsanlar kavga etti, nişanlısından ayrılanlar oldu. Benim bu olayım, toplumsal bir olay oldu. Ben kutsal değilim günahkarım. Kimseyi hürriyetinden yoksun bırakmadım. Gönül rızası ile de kimse olmadı" ifadelerini kullandı.

 

"NİKAH KIYACAĞIM AMA İLİŞKİYE GİRMEYECEĞİM"

 

Söz konusu kadınları tanımadığını bir kez daha vurgulayan Ünlü, "Tanımıyorum öcü gibi bir şey ya. Mantıklı mı? Hem kadına nikah kıyacağım (imam nikahı) ama ilişkiye girmeyeceğim" dedi.

 

Bu sözler üzerine Mahkeme Başkanı, "Kadınlar ’ilişkiye girmedik’ demiyor, ’giremedik’ diyor" dedi. Ünlü bu sözlere, "İlişkiye de giremediysek rahat etsin o zaman" diye konuştu.

 

 

[PAGE]

 

SANIK SEZEK: KİMSEYİ FUHUŞA TEŞVİK ETMEDİM

 

Daha sonra tutuklu sanık Barış Sezek’in savunmasına geçildi. İddianamede yer alan suçlamaları kabul etmeyen Sezek, "Kimseyi fuhuşa teşvik etmedim. Böyle bir olay yoktur. İnsan ticareti de yapmadım" dedi.

 

"FAS’TAN GELENLERİ DERNEĞİN MİSAFİRHANESİNDE AĞIRLADIK"

 

Mahkeme Başkanının "Fas’a gittin mi?" sorusuna Sezek, "Gittim Fas’a. Orada Fatma Zehra ile tanıştım. Orada bana İstanbul’a geleceklerini söylediler. İkinci kez gittiğimde beraber İstanbul’a geldik. Benim teşvikim ile gelmediler. Zaten geleceklerdi. 1 ay kadar misafir ettim dernek binasının misafirhanesinde. Burada kalırken yanlarında cep telefonları, laptopları vardı. Sonra bir akrabalarının yanına gittiler. Sonra fuhuşta yakalanınca beni aradılar ve ‘polis yardım’ dediler. Ben de kendilerine bu olayda yakalanınca adımı vermeyin dedim" dedi.

 

"DAHA SONRA EVLENMEYE KARAR VERDİK"

 

"Ben Fas’tan gelen İmane ile dini nikah kıydım" diyen Sezek, "Ancak Fatma Zehra ile kimse evlenmedi. Fas’tan bunun için gelmedik. Önceden aklımda yoktu. Buraya gelince evlenmek aklıma geldi.Ben kızları kimseye pazarlamadım" diye konuştu. Sezek, Mahkeme Başkanının ‘İmame ile birlikte oldun mu?" sorusuna ‘Evet’ diye yanıt verdi.

 

BAŞKANDAN TEPKİ: "DİNİ TABİRLERİ BU İŞLERE BULAŞTIRMA"

 

Sezek’in konuşmalarında dini terimleri kullanması üzerine tepki gösteren mahkeme başkanı, "Dini tabirleri bu işlere hiç bulaştırma" diye konuştu.

 

"KADINLARLA GÖRÜŞTÜM AMACIM EVLENMEKTİ"

 

Telefon görüşmelerinde adı geçen kadınların Arabistan’dan gelen öğrenciler olduğunu belirten Sezek, "Ben davadaki mağdur ve müşteki kadınlar ile görüştüm. Tanışmak için gittim. Amacım evlenmekti. Birbirimizi tanımak amaçla görüştük. Bu kadınlarla birlikte olmadım. Sadece İmane ile birlikte oldum. Kadınların benim aleyhime verdikleri ifadeleri kabul etmiyorum. Hocaefendi kadınları görmedi bile. Aynı binaya girdik ama kadınları görmedi" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@