banner556

'Ben de öğretmenimi öldüreceğim'

 Emniyete götürülen C.E.'nin, öğrenci arkadaşlarına, "Ben de öğretmenimi öldüreceğim" dediği ileri sürüldü. Karabağlar İlçesi Eskiizmir semtindeki Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu'nun 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki C.E., bugün saat 08.00 sıralarında, o

Yaşam 12.10.2012, 18:59
'Ben de öğretmenimi öldüreceğim'

 

Emniyete götürülen C.E.'nin, öğrenci arkadaşlarına, "Ben de öğretmenimi öldüreceğim" dediği ileri sürüldü.
 
Karabağlar İlçesi Eskiizmir semtindeki Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu'nun 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki C.E., bugün saat 08.00 sıralarında, okul girişi sırasında sınıf arkadaşlarının bulunduğu bölüm yerine başka sınıfların öğrencileri arasında dolaşınca, Okul Müdür Yardımcısı olan Fen ve Teknoloji öğretmeni Hakan Karakaya tarafından uyarıldı. Arkadaşlarının gözünün önünde azarlanmayı gururuna yediremeyen C.E., çanta ve eşyasını bahçede bırakıp, öğretmeni Karakaya'ya da küfür ettikten sonra koşarak okuldan ayrıldı.
 
BIÇAKLA GERİ DÖNDÜ
 
Evine gidip ekmek bıçağı alan C.E., tekrar okula geldi. Okulun koridorlarında öğretmeni Hakan Karakaya'yı, aramaya başladığı sırada görevliler kendisini farketti. 
 
Görevlilerin durumu bildirdiği okul timlerinde görevli polis memurları, okula gelerek C.E.'yi yanındaki bıçakla yakaladı. C.E. öğretmeni Hakan Karakaya ile birlikte Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 
 
ÖĞRETMENİ ÖLDÜRENE ÖZENMİŞ
 
Olayın ardından okulda yapılan araştırmada C.E.'nin, okul arkadaşlarına yaklaşık 15 gün önce Eskiizmir Caddesi'ndeki Nazire Merzeci İlköğretim Okulu'nda öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ı öldüren 8'inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki H.K. gibi, öğetmenini öldüreceğini söylediği ileri sürüldü. Bu arada öğrencisinin olası saldırısından son anda kurtulan öğretmen Hakan Karakaya'nın da C.E.'den şikayetci olduğu ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
 
FACEBOOK'TA SERSERİ VURGUSU
 
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, kendisini azarlayan öğretmenini bıçaklamak için aradığı sırada yakalanan Rakım Erkutlu İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki C.E.'nin Facebook'taki profilinde, çeşitli şiddet içerikli yazılar kaleme aldığı ortaya çıktı. 
 
C.E.'nin, bunlardan birinde, "Serseriler ağlamaz, ağlasa da kimse susturamaz. Unutma güzelim kimse serseri olamaz" yazdığı belirlendi.
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@