banner536

banner526

banner533

Belediye bu vitrini değiştirdi

 Sivas'taki bir giyim mağazası yaz sonu kıyafetlerini satmak için vitrindeki cansız mankenlerin üzerindeki pantolanları diz kapaklarına kadar indirdi. Belediye zabıtasının uyarısı üzerine ‘Küresel indirim’ yazısı bulunan vitrin değiştirildi.Kent merkezind

Yaşam 23.12.2010, 09:56
Belediye bu vitrini değiştirdi

 

Sivas'taki bir giyim mağazası yaz sonu kıyafetlerini satmak için vitrindeki cansız mankenlerin üzerindeki pantolanları diz kapaklarına kadar indirdi. Belediye zabıtasının uyarısı üzerine ‘Küresel indirim’ yazısı bulunan vitrin değiştirildi.

Kent merkezinde İnönü Bulvarı üzerinde bulunan bir giyim mağazası yaz sonu ürünlerini indirimli satmak için Ağustos ayı başlarında kampanya yaptı. Mağaza vitrininde bulunan cansız mankenlerinin üzerine sadece pantolon giydirerek üzerlerine, ‘Şimdi indirim zamanı’ ve ‘Küresel indirim’ yazıları astı. Cansız mankenlerin üzerlerine giydirilen pantolonları diz kapaklarına kadar indirdi. Sivas Belediyesi zabıta ekipleri, işyerine uyarıda bulunarak vitrinin normale döndürülmesini istedi. İşletme sahibi karşı çıkınca, ekipler belediye meclisinin 6 Ağustos 2005 yılında almış olduğu karar çerçevesinde vitrinin ‘Genel ahlak kuralarına aykırı' olduğu iddiasıyla tutanak tutarken, kaldırılmaması durumunda para cezası uygulanacağını tebliğ etti.

VİTRİNE İLGİ ÇOKTU

İşyeri sahibi bunun üzerine mankenleri giydirdi, Mağaza Müdürü Eren Mert, başlattıkları kampanyaya müşterilerin dikkatini çekmek istediklerini bunun için ‘Küresel indirim’, ‘Şimdi indirim zamanı’ yazıları yazıp mankenlerin pantalonlarını diz kapaklarına kadar indirdiklerini anlatırken, şöyle dedi: “Vitrin bir kaç hafta durduktan sonra zabıta ekipleri dükkana geldi. ‘Bunları kaldırmazsanız para cezası uygulayacağız’ dediler. 3 gün sonra gelerek tutanak tuttular. Bunun üzerine mankenleri kaldırmak zorunda kaldık. Çünkü zabıta ekipleri vitrindeki mankenlerin 'cinsel içerikli ve pornografik figürler kapsamında' olduğunu ve çocukların gelişimi için yanlış olacağını iddia etti. Ama bizim vitrinin önünde gelip hatıra fotoğrafı çektirenler bile vardı. Vitrinimize çok büyük ilgi vardı.Biraz değişiklik yapalım dedik. Olmadı. Ama şimdi daha değişik bir yol bulup onu yapmayı düşünüyoruz.”

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
oksijen 10 yıl önce
sivas belediyesine teşekkür ediyorum. gerçekten duyarlı insanlar da varmış.siyasi bir maksadım yok hatta sivas belediyesinin hangi partiden oluğunu da bilmiyorum çok da önemli değil ben sadece haberi yorumladım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@