Belediye başkanının evine polis baskını

 ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nin BDP'li Belediye Başkanı Yusuf Temel'in evine, dün gece özel harekat timleri tarafından baskın düzenlendi.  Evde yapılan aramanın ardından Temel'in oğlu Ferhat Temel, ile aramayı takip ettiği belirtilen Dicle Haber Ajansı'

Yaşam 25.09.2012, 15:52
Belediye başkanının evine polis baskını

 

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nin BDP'li Belediye Başkanı Yusuf Temel'in evine, dün gece özel harekat timleri tarafından baskın düzenlendi. 
 
Evde yapılan aramanın ardından Temel'in oğlu Ferhat Temel, ile aramayı takip ettiği belirtilen Dicle Haber Ajansı'nın 2 muhabiri bir süre gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.Beytüşşebap Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı özel harekat timleri, savcılık izni ile dün gece BDP'li Belediye Başkanı Yusuf Temel'in evine baskın düzenledi. Evde kimsenin olmaması üzerine kapıyı kırarak içeri giren özel harekat timleri, evde arama yaparken, haber alan Başkan Temel ve ailesi eve döndü. Yapılan arama sonrasında olayı görüntüleyerek haber yapmak isteyen Dicle Haber Ajansı Muhabirleri Delil Temel ve Cengiz Oğlağı ile Belediye Başakanı Yusuf Temel'in oğlu Ferhat Temel, gözaltına alındı.
 
Yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan arama sonrası gözaltına alınan 3 kişi, emniyetteki işlemlerininin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. Ancak bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinalarına el konulan gazeteciler, neden gözaltına alındıklarını bilmediklerini söyledi. 
 
Belediye Başkanı Yusuf Temel'in kızı Gülistan Temel, evde olmadıkları sırada özel harekat timlerinin evde arama yaptığını belirterek, "Biz evde değildik baskın sırasında, kimse evde yoktu. Özel harakat timleri biz evde yokken kapımızı kırarak eve girmişler. Ne aradıklarını yada hangi gerekçe ile arama yaptıklarını bilmiyoruz" dedi.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
iki kimlikle dolaşıyorlar.Biri Vatan hainliği kimliği.Biri de normal vatandaş kimliği.Bu maskeyi düşürmek için ne gerekiyorsa yapılmalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@