Bekaretim gitti,evlenelim..!

19 yaşındaki Gamze, çok sevdiği ve birlikte olduğu adam evlenmeye yanaşmayınca ailesinden yardım istedi. Yine sonuç alamayan genç kız sonunda intihar etti. Savcılık cinayetten şüpheleniyor 19 yaşındaki Gamze, çok sevdiği ve birlikte olduğu adam evlenmeye

Yaşam 27.12.2012, 08:38
Bekaretim gitti,evlenelim..!

19 yaşındaki Gamze, çok sevdiği ve birlikte olduğu adam evlenmeye yanaşmayınca ailesinden yardım istedi. Yine sonuç alamayan genç kız sonunda intihar etti. Savcılık cinayetten şüpheleniyor 19 yaşındaki Gamze, çok sevdiği ve birlikte olduğu adam evlenmeye yanaşmayınca ailesinden yardım istedi. Yine sonuç alamayan genç kız sonunda intihar etti. Savcılık cinayetten şüpheleniyor

Gamze Süsemcik henüz 19 yaşındaydı. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Coğrafya Bölümü'nde okuyordu. Lise yıllarında harçlığını çıkarmak için bir hazır giyim firmasında çalışırken Hasan'la tanıştı. 2010 yılı Eylül ayıydı. Bahçelievler'de firmada yarı zamanlı çalışıyordu. İşyerinin sahibinin erkek kardeşi Hasan'la o günlerde tanıştı. Bir kaç ay sonra ilişkileri başladı. 
 
AİLESİNE ANLATTI
 
Gamze ile Hasan sık sık çıkıyor, güzel vakit geçiriyorlardı. 2011 Haziran'ında birlikte oldular. Bekaretini kaybettiği o günden sonra Gamze'nin hayatı alt üst oldu. Sadece en yakın arkadaşlarına anlattığı bu beraberlik Gamze için sonun başlangıcı oldu. Hasan'la evlenmek istiyor, o ise yanaşmıyordu. Sevgilisinin kayıtsız davranışları Gamze'yi çok kötü etkiliyordu.
 
Sonunda 1 Şubat 2012 akşamı Hasan'ın annesi Hacire B. ve ağabeyi Cem'e yaşadıklarını anlattı. "Oğlunuz bekaretimi bozdu ama şimdi benimle evlenmek istemiyor" dedi. Hasan'ın ağabeyi ve annesi, Gamze'yi sakinleştirip, onunla konuşacaklarını söyleyerek ikna etmeye çalıştılar. Ancak Gamze, Hasan'dan beklediği desteği yine göremedi. 
 
'BENİ BAĞLAMAZ'
 
2 Mart'taki son buluşmalarına tanık olan arkadaşı Duygu Cödel, Gamze'nin Hasan'a "Her şeyi sen yaptın, benim bekaretimi geri vereceksin ya da benimle evleneceksin" dediğini ancak Hasan'ın çok rahat bir tavırla "Beni bağlamaz" diye cevap verdiğini anlattı.
 
Duygu Cödel arkadaşını gözyaşları içinde ve çaresiz halde görünce masaya gidip ordan götürmek istediğini ama Gamze'nin gitmemek için ısrar ettiğini söyledi. İşte o gece Gamze, yine Hasan'ın ailesinin evine gitti ve onların anlattıklarına göre bir bardak su isteyip, yanında getirdiği beyaz bir ilacı suya boşaltıp içti. Gamze bir anda yere yığıldı. Hasan'ın annesi Hacire B. tarafından hastaneye götürüldü ancak Gamze ölmüştü.
 
İNTİHAR MI CİNAYET Mİ?
 
"Gamze Süsemcik" artık bir şüpheli ölüm soruşturmasının adı. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Hasan, 3 Mart 2012'de gözaltına alındı. Hasan, Gamze'nin öyküsünü çok farklı bir yönden anlattı. Ona göre Gamze çok kıskançtı. Eski sevgilisinden bile kıskanıyordu. Son zamanlarda hakaret ediyor, küfürleşmeye varan sert tepkiler gösteriyordu.
 
Öldüğü gece eve geç gitmişti Hasan, Gamze'yi yerde görünce sırtına alıp annesi Hacire ile birlikte taksiyle hastaneye götürmüştü. Hhem Hasan'ın annesi, hem kızkardeşleri Gamze'nin intihar ettiğini savundu. Gamze'nin kız arkadaşları ise intihar iddiasına şüpheyle bakıyor. Gamze'nin bir kız arkadaşı, polise, Hasan'ın Gamze'yi dövdüğünü de anlattı.
 
Adli Tıp: Siyanür zehirlenmesi
 
17 Eylül'de hazırlanan Adli Tıp raporu Gamze'nin siyanür zehirlenmesiyle öldüğünü ortaya koydu. Gamze'nin siyanürü Hasan'ın ailesinin anlattığı gibi kendisinin mi içtiği yoksa zorla mı içirildiği ise henüz şüpheli ölüm soruşturmasının konusu. Savcılık adli tıp raporu ve tanık anlatımlarıyla soruşturmayı sürdürüyor. İntihar mı cinayet mi olduğu savcılığın soruşturmasıyla ortaya çıkacak. 
 
'Kızımı bu hale getiren ölümünden de sorumlulu'
 
Gamze'nin annesi Nazan Süsemcik ise Habertürk'e şöyle konuştu: "Kızım hayat dolu, gururlu bir kızdı. Onu bu hale getirenlerin hiç mi sorumluluğu yok. Yaşadıklarını gururuna yedirememiş ve bu noktaya gelmiş. Acımı tarif edecek söz yok. Evladım ellerimden kayıp gitti. Bir gün Gamze'nin o çocukla konuştuğuna şahit olmuştum. Beni bu duruma soktun, seni karakola şikayet edeceğim dediğini duydum.
 
Beni farkedince sustu. 'Sana kim ne yaptı kızım anlat bana' dedim ama anlatmadı. Arkadaşıyla konuştuğunu, kötü bir şey olmadığını söyledi. Kızıma bu konuşmayı yaptıracak kadar kötü şeyler yaşatan bu insanın, Gamze'nin ölümünde sorumluluğu olmalı."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@