Başkanın arabası arandı

Edinilen bilgiye göre, DTP'li Belediye Başkanı Abdil, Tunceli İl Genel Meclis Üyesi Özgür Söylemez ve Özel Kalem Müdürü Gürgan Zengin ile belediye başkanlığına ait makam aracı ile Kızıltepe Festivali'ne katılmak üzere Tunceli'den yola çıktı. Araç Tunceli-

Yaşam 13.10.2008, 19:58
Başkanın arabası arandı
Edinilen bilgiye göre, DTP'li Belediye Başkanı Abdil, Tunceli İl Genel Meclis Üyesi Özgür Söylemez ve Özel Kalem Müdürü Gürgan Zengin ile belediye başkanlığına ait makam aracı ile Kızıltepe Festivali'ne katılmak üzere Tunceli'den yola çıktı.

Araç Tunceli-Erzincan sınırında bulunan kontrol noktasında görevli jandarma tarafından durduruldu ve kimlik kontrolü yapılacağı söylendi.

Makam aracının resmi plakası ve forsu bulunmasına rağmen jandarmanın kimlik kontrolünde ısrarcı davrandığını belirten Abdil, "Bulunduğumuz aracın makam aracı olduğu ortada. Bunu belirtmemize rağmen jandarma keyfi davranarak kimlik kontrolü yaptı. Jandarma bu uygulamayı 'şüpheli araçlar üzerinde uygulama yapılması 'yönünde aldığı mahkeme kararı ile gerçekleştiriyor." dedi.

Belediye Başkanı Abdil'in aracının bir ay önce de aynı karakol ekipleri tarafından durdurulduğu ve kimlik kontrolü yapıldığı belirtildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
sword 13 yıl önce
ee ne olmus. kimlik kontrolu bu askerimiz heryerde her istedigi yerde bunu yapabilir bence. hele de bu gunlerde, her gun bir sehit veriyoruz. bi orda bomba bi burda bomba patliyor. su siralar kimin ne oldugu belli degil. tabiiki yapacak. bence daha sik yapmalari lazim, bak sen neler veya kimlerle karsilasirlar.
karsiyanlal 13 yıl önce
kurumlar benim gözümde terörle mücadelede etkisiz kaldılar ve sırf bizim psikolojimizi hoş tutmak için böle hareketler yapıyorlar ;arabayı aradınızda ne oldu; eskiden keserdi şimdi kesmiyor bunlar ; reklam kokuyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@