7m

Çapkınoğlu

Başbakanlık tepki gösterdi

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar hiçbir programında çelik yelek kullanmadığı bildirildi. Açıklamada, dün bazı gazetelerde yer alan “Başbakan Erdoğan'ın Van'daki programı sırasında çelik yelek

Yaşam 03.11.2008, 12:36
Başbakanlık tepki gösterdi
Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar hiçbir programında çelik yelek kullanmadığı bildirildi.

Açıklamada, dün bazı gazetelerde yer alan “Başbakan Erdoğan'ın Van'daki programı sırasında çelik yelek giydiği ve şaşırtmaca amacıyla üç makam aracı kullandığı” şeklindeki haberlerin gerçek dışı olduğu belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Sayın Başbakanımız bugüne kadar hiçbir programında çelik yelek kullanmadığı gibi, konvoyunda da Başbakanlığa ait Volvo marka bir makam aracı da yer almamıştır.
Bu hususun çıplak gözle tespit edilmesi mümkün iken neden bu tür uydurma haberlere konu yapıldığı anlaşılamamıştır.
Bu tür asılsız haberleri üretenler ve köşe yazılarında yorumlayanlar, sayın Başbakanımızın güvenliği ile ilgili ayrıntıların kamuoyuyla paylaşılmak zorunda kalınmasının hangi amaçla ve kimlerin işine yarayacağını iyi düşünmelidir.”
Yorumlar (1)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
güvenlık açısından başbakanın makam aracı boş da gönderılebılır.neresı garıp barı nereden gıdecegınıde söylesınler.haınler ellerınde bombalarla beklıyor,başbakan çelık yelekte gıyer demır yelekte bunda garıp olan nedır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@