Balıkçılar şok oldu!

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde balıkçıların ağına 3 metre boyunda, 250 kilo ağırlığında köpek balığı takıldı. Şarköy Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçı Yusuf Akar (53) ile oğlu Gürkan Akar'ın (27) ağlarına 3 metre boyunda, 250 kilo ağırlığında köpek balı

Yaşam 28.12.2012, 10:59
Balıkçılar şok oldu!

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde balıkçıların ağına 3 metre boyunda, 250 kilo ağırlığında köpek balığı takıldı. Şarköy Su Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçı Yusuf Akar (53) ile oğlu Gürkan Akar'ın (27) ağlarına 3 metre boyunda, 250 kilo ağırlığında köpek balığı takıldı.

Kırk yıllık balıkçı olduğunu söyleyen Yusuf Akar, sabah saatlerinde, kıyıdan 3 mil açıkta, oğlu ve 3 personeli ile birlikte balığa çıktıklarını belirterek "Denize bıraktığımız ağlarımızda bir ağırlaşma oldu, beş kişi zorlukla ağları toplamaya başladık. Ağların içinde gördüğümüz manzara bizi ürküttü. Bunca yıldır balıkçılık yaparım,ilk kez ağlarıma köpek balığı takılıyor.
 
 
Beş kişi büyük bir mücadele vererek 2 saatlik çabadan sonra ancak köpek balığını tekneye çekebildik. Pamuk cinsi olan bu köpek balığı 3 metre boyunda, 250 kilo ağırlığında. Ağlardaki kılıç balıklarının hepsini yemiş, 500 TL değerindeki ağım parçalandı. Hem tuttuğum balıklardan hem ağlarımdan oldum. Köpek balığını İstanbul Balık Haline göndereceğiz.
 
Tahminim 300-400 TL civarında bir para eder. Şarköy'de diğer balıkçı arkadaşların da daha önce ağlarına köpek balığı takıldı ama, bu büyüklükte değildi" dedi. Köpek balığı ile hatıra çektiren balıkçılar ve meraklı vatandaşlar, hala canlı olması nedeniyle ürktüklerini söyledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@