banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Aynı gece 4 saatte 24 defa tekrarladılar...

Sivas'ın Suşehri İlçesi’nde dün gece 20 işyeri, 3 okul ve 1 tuvaletten hırsızlık olayı gerçekleştirildi. Kar maskeli olduğu belirlenen hırsızların, 20 işyerinin de kapısını zorladığı belirlendi.Suşehri ilçe merkezinde dün 24.00 ile 04.00 saatleri arasında

Yaşam 04.01.2013, 14:51
Aynı gece 4 saatte 24 defa tekrarladılar...

Sivas'ın Suşehri İlçesi’nde dün gece 20 işyeri, 3 okul ve 1 tuvaletten hırsızlık olayı gerçekleştirildi. Kar maskeli olduğu belirlenen hırsızların, 20 işyerinin de kapısını zorladığı belirlendi.

Suşehri ilçe merkezinde dün 24.00 ile 04.00 saatleri arasında fırın, manav, market, hırdavat ve kasap dükkanından oluşan 20 işyeri, 3 okul ve 1 umumi tuvalete hırsız girdi. Organize olarak gerçekleştiği sanılan hırsızlık, sabah işyerlerini açmaya giden esnafın kapıları açık halde bulması ile anlaşıldı.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çok sayıda ihbar gelmesinin ardından inceleme başlatıldı. İşyerlerine giren hırsızların para ve sigara çaldıkları tespit edildi. Hırsızların 20 civarında işyerinin ise kapısını zorladıkları ama açamadıkları belirlendi. İşyerlerinden çalınan para miktarı ise henüz açıklanmadı.
 
ÜÇ OKULA GİRDİLER
 
Dükkanların yanı sıra ilçede bulunan Cumhuriyet Ortaokulu, Kemalpaşa İlkokulu ve Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne de giren hırsızların Cumhuriyet Ortaokulu kantininden 30 lira, Kemalpaşa İlkokulu’ndan 10 lira, Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden ise bir öğretmene ait kamerayı çaldıkları tespit edildi.
 
TUVALETİ DE SOYDULAR
 
Suşehri ilçesinde hırsızlık olayını gerçekleştiren kişilerin, Balhatun Camisi yanındaki umumi tuvalete de girdikleri ortaya çıktı. Hırsızların tuvalet çekmecesinden ise 130 lira çaldıkları anlaşıldı. Olay sonrası geniş çaplı inceleme başlatılırken, çevredeki bazı işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde hırsızlık olayını gerçekleştiren 2 kişinin kar maskesi taktıkları belirlendi.
 
Görüntülerden de yola çıkarak hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı. Gri renkli bir otomobille kaçtıkları sanılan şüphelilerin, ilçe ve şehir dışına çıkma ihtimali üzerine çevre illere de bilgi verildi. Olayı gerçekleştirenlerin 3 kişi oldukları sanılıyor.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@