At ve Eşek eti açıklaması

Albayrak, aynı gün işletmecinin sözleşmesinin bildirimsiz olarak feshedildiğini ve Kurumda bulunan depozitosunun irat kaydedilerek işine son verildiğini açıkladı. Albayrak, bazı basın kuruluşlarında kuruma bağlı Adana Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu ile ilgili

At ve Eşek eti açıklaması

Albayrak, aynı gün işletmecinin sözleşmesinin bildirimsiz olarak feshedildiğini ve Kurumda bulunan depozitosunun irat kaydedilerek işine son verildiğini açıkladı.

Albayrak, bazı basın kuruluşlarında kuruma bağlı Adana Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu ile ilgili olarak çıkan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Kurum tarafından alınan tedbirlerin yanında, bölge ve yurt müdürlüklerinin talebi doğrultusunda işletmelerin ilgili sağlık kuruluşları ve Tarım İl Müdürlükleri tarafından periyodik olarak denetlendiğini ifade eden Albayrak, şunları kaydetti:


“Bu doğrultuda Adana Tarım İl Müdürlüğü'nün Adana Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu lokanta kantin işletmesinden almış olduğu numunelerde, lokanta kısmında satılan yemeklerin normal çıktığı, ancak kebap yapılan çiğ kıymada tek tırnaklı hayvan eti karışımının olduğu, 22 Aralık 2009 günü Kurumumuza intikal eden rapordan anlaşılmıştır.

Aynı gün işletmecinin sözleşmesi bildirimsiz olarak feshedilmiş ve Kurumda bulunan depozitosu irat kaydedilerek işine son verilmiştir.”


Albayrak, öğrencilerin mağdur edilmemesi için aynı gün yeni bir işleticinin hizmete başlatılarak öğrencilerin beslenme hizmetlerinin aksamamasının sağlandığını ifade ederek, yurtlarda öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve hijyenik şartlara uygun olarak beslenmesi için her tür tedbirin alındığını, bu konuda diğer ilgili kuruluşlarla koordineli çalışmaların sürdürüleceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler