banner491

Askerlik şubelerine özel güvenlik

 Mehmetçiğin askerlik şubelerindeki güvenlik ve temizlik görevi kalktı. 176 şubede özel güvenlik işbaşı yaptı. Yeni uygulamanın yıllık maliyeti 21.6 milyon TL. Temmuz 2012 tarihi itibari ile askerlik şubelerinin güvenliği ve temizliği, hizmet alımı ile ge

Askerlik şubelerine özel güvenlik

 

Mehmetçiğin askerlik şubelerindeki güvenlik ve temizlik görevi kalktı. 176 şubede özel güvenlik işbaşı yaptı.
 
Yeni uygulamanın yıllık maliyeti 21.6 milyon TL.
 
Temmuz 2012 tarihi itibari ile askerlik şubelerinin güvenliği ve temizliği, hizmet alımı ile gerçekleştirilmeye başlandı. Böylece Mehmetçiğin şube güvenliği ve temizliği görevleri ortadan kalktı. Yeni uygulamanın devlete maliyeti aylık 1 milyon 801, yıllık ise 21.6 milyon lira. 176 askerlik şubesinde güvenliği artık 712 özel güvenlik personeli sağlıyor. Özel güvenliğe aylık ödenen para 1 milyon 368 bin lira. Temizlik hizmet alımına 186 askerlik şubesinde başlandı. Toplam 233 temizlik elemanının devlete aylık maliyeti 433 bin lira.
 
170 ASKERLİK ŞUBESİ KAPATILDI
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2012 yılı içerisinde 170 askerlik şubesinin faaliyetlerine son verildiğini belirtti. 170 askerlik şubesinin 2012 yılı içerisinde işlem hacmi düşük oldan askerlik şubeleri olduğunu vurguladı. Kapatılan askerlik şubelerinin sorumluluklarının coğrafi olarak yakın bölgelere devredildiğini kaydetti. Yılmaz, Bartın milletvekili Rıza Yalçınkaya'nın meclis gündemine taşıdığı askerlik şubeleri ile ilgili soruları cevapladı.
 
362 ŞUBE FAALİYETTE
 
Yılmaz, ülke genelinde halen 20 askere alma bölge başkanlığı ile 362 askerlik şubesi faaliyette olduğunu dile getirdi. Yapılan protokol kapsamında kapatılan 170 askerlik şubesinin hizmet binalarından 116'sı okul öncesi eğitimde kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Binaların nihai kullanım maksatlarının tespitinin ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın tasarrufunda olduğunu kaydetti.
 
TAMAMEN SİVİLLEŞME YOK
 
Yalçınkaya'nın gündeme taşıdığı bir diğer husus yapılan bu çalışmalar ile askerlik şubelerinin tamamen sivilleşmesinin amaçlanıp amaçlanmadığı idi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bu konuya da açıklık getirdi. Yılmaz, askerlik şubelerinin askeri personelden arındırılıp tamamen sivilleştirilmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441