7m

7m

hyundai

Asker firarisi dehşet saçtı!

Aksaray'da askerden dağıtım iznine gelen ve 1,5 ay boyunca birliğine teslim olmayan firari asker, aşık olduğu teyzesinin kızını kaçırmakla tehdit ettiği gerekçesi ile ifadesini almak için evine gelen polis ekiplerine ateş açtı.Yakalanacağını anlayan asker

Yaşam 07.02.2013, 21:43
Asker firarisi dehşet saçtı!Aksaray'da askerden dağıtım iznine gelen ve 1,5 ay boyunca birliğine teslim olmayan firari asker, aşık olduğu teyzesinin kızını kaçırmakla tehdit ettiği gerekçesi ile ifadesini almak için evine gelen polis ekiplerine ateş açtı.

Yakalanacağını anlayan asker firarisi son kurşunu kafasına sıkarak intihar girişiminde bulundu.

Olay, akşam saatlerinde İstiklal Mahallesi 4185 Sokak'ta bulunan müstakil bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Edirne'de vatani görevini yapan Musa İpek (23), 1,5 ay önce acemi birliğinden dağıtım iznine çıkarak memleketi Aksaray'a geldi. Dağıtım izninin bitmesine rağmen birliğine teslim olmayan Musa İpek, iddiaya göre, teyzesinin kızı H.Ç'ya (20) aşıktı. Musa İpek, birkaç gün önce teyzesine kızını sevdiğini ve onunla evlenmek istediğini söyledi.

Teyzesinin olumsuz cevap vermesi üzerine Musa İpek teyzesi F.Ç'yi, kızını kaçırmakla tehdit etti. Tehdidin ardından teyze F.Ç. karakola giderek Musa İpek'ten şikayetçi oldu. Bunun üzerine soruşturma başlatan polis ekipleri Musa İpek'in de ifadesini almak için evine gitti. Eve polisin geldiğini gören Musa İpek taşıdığı ruhsatsız tabancasını çıkartarak teslim olmayacağını söyledi ve polis ekiplerine ateş açtı. Tabancasında son kurşun kalana kadar ateş eden firari asker Musa İpek, son kurşuna geldiğinde yakalanacağını anlayarak kafasına ateş etti. Ağır yaralanan Musa İpek olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekiplerince ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Musa İpek'in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@