'Apo'yu kucağımızda bulduk'

 TBMM'nin tatile girmesinden sonra Kayseri’ye gelerek seçim bölgelerinde çalışmalar yürüten AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, il yönetim kurulu üyeleri, Sarız İlçe teşkilatı ve meclis üyelerinden oluşan heyetle birlikte Sarı

'Apo'yu kucağımızda bulduk'
banner432

 

TBMM'nin tatile girmesinden sonra Kayseri’ye gelerek seçim bölgelerinde çalışmalar yürüten AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, il yönetim kurulu üyeleri, Sarız İlçe teşkilatı ve meclis üyelerinden oluşan heyetle birlikte Sarız İlçesi'ndeki Damızlık, Çavdar, Karapınar, Yaylacı, Tekneli, Akoluk, Büyükörtülü, Küçükörtülü, Büyüksöbeçimen, İmirza, Değirmentaş köylerini ziyaret etti. Karapınar Köyü girişinde Türk bayrağı ve davul-zurna ile karşılanan Yakut, burada bir köylünün terör konusuna değinmesi üzerine şunları söyledi:

 

"Terörün kısa geçmişi 1984 yılında başladı. Bu gün terör Türkiye'nin iç dinamiklerinden kaynaklanan bir olay değil. Doğu ya da Güneydoğu Anadolu'da yaşayan Kürt vatandaşlarımızın hakkını savunan bir mesele de değil. O edebiyatla, o safsata ile başladı. Bu gün geldiği noktada ise, arkasında onlarca devletin ve istihbarat örgütünün olduğu, Türkiye'deki bir kısım toprağın alınıp, bir devlet kurma hayali peşinde olan içeride de maşaları bulunan bir örgüt haline geldi. Terör, bir iktidar meselesi değil. Türkiye'deki tüm parti, devletin ve tüm milletin meselesi. Herkesin bu konuda şuurlu olması gerekir. Şunu iyi bilin ki bölücü parti hariç, diğer üç partinin milletvekilleri, terör konusunda hassas. Bu ülke hepimizin. Kimin ne kadar hakkı varsa, o kişilerde bu ülkenin bölünmemesi konusunda hassas. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bizim kimseye verecek ne bir çakıl taşımız, nede bir karış toprağımız var. Her yerde söylediğimiz gibi tek devlet, tek millet, tek bayrak söylemini söylemeye devam edeceğiz. Kimse de bunu bölünme gibi anlamasın. Bölmek isteyenlerın de cezalarını herkes görecek. Bulunduğumuz coğrafya da, Irak'taki başlayan hadise ile Mısır'da, Libya'da şimdi Suriye'de bir ateş çemberi almış geliyor. Kimse bundan faydalanamayacak. Devletimiz aşiret, çadır devleti değil. Geçmişte bölücü başını getirip, pazarlık yaparak, idam edilmemesi şeklinde teslim edilerek, koalisyon döneminde anayasadan ve yasadan idamı kaldırarak, bu güne kadar siz saklamış iseniz ve biz de kucağımızda bulmuşsak, ondan sonra birileri çıkıp bize 'Niye asmıyorsunuz, niye idam etmiyorsunuz , terör neden hortladı?' diye kimse soru soramaz."

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner443

banner393