banner536

banner526

banner533

AKSA’yı son kez uyardı

 Haber61.NET - Haber Servisi - GİRESUN’DA yaşanan elektrik kesintileri sonucu vatandaşın mağduriyetini savunan CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, AKSA Çoruh’u eleştirmeye devam etti. Firmanın yalnızca para tahsilatı yaptığını kaydeden Karaibrahim,

Yaşam 20.01.2013, 12:04
AKSA’yı son kez uyardı

 

Haber61.NET - Haber Servisi - GİRESUN’DA yaşanan elektrik kesintileri sonucu vatandaşın mağduriyetini savunan CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, AKSA Çoruh’u eleştirmeye devam etti. Firmanın yalnızca para tahsilatı yaptığını kaydeden Karaibrahim, “Kendilerini son kez uyardık. Bir kampanya başlatmanın arefesindeyiz. Ya kendine çekidüzen vermeli ya da vatandaşı daha mağdur etmemeliler. Vatandaşa öncülük yapacağız” dedi.  
 
Elektrik firmasının Giresun’da hizmet değil sadece para tahsilatı yaptığını, para tahsilatı yaparken de vatandaşı zor durumda bıraktığını ileri süren CHP İl Başkanı Karaibrahim, vatandaşın hukuki yollarla hakkını aramaları için gerekirse kampanya başlatacaklarını kaydetti.  Karaibrahim, “Başlatmayı düşündüğümüz kampanya elektrikler kesilmeye devam ederse başlatılabilir. Özelleştirmeyi yapanların da çözüm bulmak yerine aksine elektrik firmasını eleştirdiği bir dönemdeyiz. Ancak biz buradan yetkili firmayı eleştirmeyeceğiz. Aksine uyarıyoruz. Bir günlük gecikmeye karşı dahi kağıt üzerinde açama kapama yaparak yüzde 50’ye varan zam alan elektrik firması kendisine son kez çeki düzen vermelidir. Zamanlı zamansız kesilip gelen elektrik nedeniyle bozulan elektrik cihazlarının, günlerce köylerde ilçelerde elektriksiz kalan vatandaşın vebalini mutlaka ödenmelidir. Para tahsilatında aksatma yapmayan firma ne yazık ki hizmet üretmekte aksamaktadır. Firmayı uyarıyoruz ki sorunları çözmemesi halinde halk bazında kampanya başlatarak hukuki haklarını aratacağız. Bunun da öncülüğünü biz yapacağız” dedi.     

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
kkalbim 8 yıl önce
Elektirik faturasını bir gün geçiktirince kesme açma parasını almasını biliyorlar elektirik kesilince 3 gün 5 gün müdahale etmiyorlar ama soymayı çok iyi beceriyor. Haram olsun çocuklarınızın boğazında kalsın.
hüseyin üçünçü 8 yıl önce
devlet baba büyüktür., herkese işini öyle güzel yaptırırki , aksa da şaşıracak , ne olduğunu bile anlamadan çarpılabilir.çünkü vatandaş dilekçe verdimi ..devletin çarkları dönmeye başlar.ozaman aksa ile görüşürüz.bir tarafa yazıyorum.
kuzey can 8 yıl önce
Sayın Başkan ikaz devri çoktan geçti uyanın artık. Bunlar Usta getirip eve taktırdığım saat için benden usta parası alacak kadar gözlerini vatandaşın cebine dikmişler, sen hala ikazdan bahsediyorsun.ANLAYANA...
AHMET DURAN 8 yıl önce
istediğiniz kadar eylem yapın . çünkü aksanın ortağı özak. kimi kime şikayet edeceksiniz. bence siz eylemden falan vaz geçin yoksa bir sonraki faturanız zamlı gelir.
toprak sengun 8 yıl önce
boş konuşmayın..oy verırken ağzınız bir karış açıktı,şimdi kapatın o ağzınızı..özelleştirmeler yapılırken alkışlıyordunuz ne oldu şimdi..bunun boyle olacağı zaten bellıydı..ayrıca o kurumun ortağının trabzonlu bakan oldugunu bılmeyen yok ama o bakanada tepkı veren yok..hala alkış tutuyorsunuz..ayıptır ayıp gözünüzü açın bıraz ..kaçak elektrik kullananların cezasını bız cekıyoruz hala..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@