Açıköğretim sınavında türban

Merkezi sistemle gerçekleştirilen Açık İlköğretim Okulu ve Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün Bursa'da da saat 10.00- 14.00 saatleri arasında dört oturum şeklinde gerçekleşti. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçesine bağlı 47 okulda, Gemlik

Yaşam 25.01.2009, 15:08
Açıköğretim sınavında türban

Merkezi sistemle gerçekleştirilen Açık İlköğretim Okulu ve Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün Bursa'da da saat 10.00- 14.00 saatleri arasında dört oturum şeklinde gerçekleşti. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçesine bağlı 47 okulda, Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhangazi ve Yenişehir ilçelerinde ise 18 okulda yapıldı. Osmangazi İlçesi'ndeki Bursa Kız Lisesi'nde gerçekleşen sınava 240 öğrenci katıldı. Okula gelen türbanlı öğrencilerin türbanlarını çıkartmadan sınıflarına gidip, yerlerine oturarak verilen soruları yanıtlaması dikkat çekti.

Sınavda görevli olan bazı öğretmenler, türbanlı öğrencilerin sınava alınıp alınmaması ile ilgili cep telefonuyla görüştükleri Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki bazı yetkililerin öğrencilere müdahale edilmemesini istediğini öne sürdü.

Yorumlar (2)
MUHAMMED FATİH 12 yıl önce
Baş örtülü insanlarmı bu ülkede yaşamıyor yoksa onların haklarını ellerinden alanlarmı???? Yoksa bu insanlar gerçekten terörist mi? Ergenokon silahlarını bunlarmı gömdü veya asit çukurlarını?? Merak ediyorum bu vatan için şehit olanlar kimlerin çocukları?? Terörist annenin çocuğumu bizleri koruyuor??? Yeter artık bölmeyin ülkeyi.
ibevka 12 yıl önce
Olması gereken bu zateeen yıllardır gec kalınmış karar. Ne yani yeniden türbanamı karışılsın.Bırakın İnanc özgürlüğüne sataşmayı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@