banner491

5 Kişiyi Tarayan Zanlılardan Biri Tutuklandı

 Diyarbakır Valiliği, Dicle ilçesine bağlı Uğrak köyünde 5 kişinin öldürüldüğü olaya karıştığı tespit edilen 1 kişinin tutuklandığını bildirdi. Olaya karıştığı tespit edilen 3 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.Valilikten yapılan yaz

5 Kişiyi Tarayan Zanlılardan Biri Tutuklandı

 

Diyarbakır Valiliği, Dicle ilçesine bağlı Uğrak köyünde 5 kişinin öldürüldüğü olaya karıştığı tespit edilen 1 kişinin tutuklandığını bildirdi. Olaya karıştığı tespit edilen 3 kişi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Dicle ilçesinden Uğrak köyüne giden bir aracın, eli silahlı şahıs veya şahıslar tarafından durdurularak, şoför hariç araç içerisinde bulunan 5 kişinin silahla taranarak öldürüldüğü hatırlatıldı.

Açıklamada, jandarma tarafından olayın haber alınmasından sonra konuya müdahale edildiği, olay yeri ve Uğrak köyünün emniyeti alınarak, olayın devamını engelleyici tedbirler uygulandığı kaydedildi.

Dicle Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmalar kapsamında olayda kullanılan uzun menzilli 2 silahtan çıkan boş kovanların balistik incelemelerinin yapıldığı belirtilen açıklamada, bölgede daha önce meydana gelen olayların detaylı olarak incelendiği, olayın failleri olduğu değerlendirilen 4 şüpheliden 1'inin tutuklandığı ifade edildi.

Olayla ilgili olduğu saptanan, 3 şüpheli hakkında ise yakalama kararının çıkarıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Olayla ilgili çok yönlü inceleme ve araştırma- soruşturma devam ettirilmekte olup, yeni bir olayın cereyan etmemesi için tedbirler alınmıştır. Olaya konu faillerle ilgili yakalama çalışması için tüm güvenlik birimleri teyakkuza geçirilmiştir."

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441

banner495