3G sözleşmesi Danıştay'a gitti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2. Başkanı Galip Zerey, üçüncü nesil mobil haberleşme sisteminin (3G) kurulmasına ilişkin ihalede en yüksek teklifi veren işletmecilerle imtiyaz sözleşmesi taslaklarını imzalayarak Danıştay'a gönderdiklerini bi

Yaşam 05.12.2008, 13:48
3G sözleşmesi Danıştay'a gitti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2. Başkanı Galip Zerey, üçüncü nesil mobil haberleşme sisteminin (3G) kurulmasına ilişkin ihalede en yüksek teklifi veren işletmecilerle imtiyaz sözleşmesi taslaklarını imzalayarak Danıştay'a gönderdiklerini bildirdi.

Edinilen bilgiye göre Zerey, İhale Komisyonu kararının Kurul tarafından aynı gün onaylandığını hatırlatarak, şunları söyledi:

''Önceki gün Turkcell, Vodafone ve Avea ile imzalanan imtiyaz sözleşmesi taslaklarını dün akşam Danıştay'a elden teslim ettik. Bunun için 1 aylık bir süre öngörülmüştü ama biz bekletmedik. Zaman kaybetmenin anlamı yok. Herkes bekliyor. Bir an evvel kullanıma girsin.

Danıştay'da iki aylık bir süre var. Daha önce de gönderebilir. Danıştay'dan 4 Şubatta gelse, operatörlere tanınan 3 aylık süre 4 Mayıs'ta doluyor. Süreç böyle işlerse 3G, 15 Mayısta başlayabilir.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@