banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

20 kuruş çaldı 1 yıl hapis yedi

   Suç oranının düşük olduğu ülkeler başında gelen Japonya'da yaşanan hırsızlık ve karşılığında verilen ceza şaşırttı. Başkent Tokyo'nun güneyindeki Osaka'da yaşayan 66 yaşındaki bir kişi, kutsal sayılan bir yerde bulunan 10 Yen'i (yaklaşık 20 kuruş) çalı

Yaşam 21.12.2012, 09:11
20 kuruş çaldı 1 yıl hapis yedi

 

 
 
Suç oranının düşük olduğu ülkeler başında gelen Japonya'da yaşanan hırsızlık ve karşılığında verilen ceza şaşırttı.
 
Başkent Tokyo'nun güneyindeki Osaka'da yaşayan 66 yaşındaki bir kişi, kutsal sayılan bir yerde bulunan 10 Yen'i (yaklaşık 20 kuruş) çalınca 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Japon basınında yer alan bir habere göre, Masafumi Tsuruhara adlı Japon, ülkenin güneyindeki Vakayama eyaletinde bulunan Koya Dağı'nı ziyareti sırasında kutsal sayılan bir bölgeye bırakılan 10 Yen'i çaldı. Olayın fark edilmesinin ardından Tsuruhara mahkeme karşısına çıkarıldı. Tsuruhara, parayı çaldığı iddialarını kabul etmeyerek para ile oynadığını savundu. Ancak savcı, Tsuruhara için 2 yıl 6 ay hapis cezası istedi. Yargıç, bunu fazla bularak 66 yaşındaki Japon'u, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırdı. Masafumi Tsuruhara ise kararı temyize götürdü. Temyiz Mahkemesi, 10 Yen için verilen cezayı ağır buldu. Ancak mahkeme, Masafumi Tsuruhara'nın cezasını 1 yıla indirdi. Mahkeme, çalınan paranın küçük olduğunu ancak Tsuruhara'nın "suç işlemeye olan eğiliminin göz ardı edilemeyeceğine" dikkat çekti.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@